رخشان بنی‌اعتماد به جشنواره شصت و یکم کن می‌رود

برای حضور در میزگرد «زنان سینماگر و تعهد»،

رخشان بنی‌اعتماد به جشنواره شصت و یکم کن می‌رود

سومین جشنواره فیلم پروین اعتصامی - رخشان بنی‌اعتماد

رخشان بنی‌اعتماد برای شرکت در میزگرد «بنیاد جنوب» تحت‌عنوان «زنان سینماگر و تعهد» سه‌شنبه ـ 31 اردیبهشت ماه ـ عازم جشنواره‌ی کن می‌شود.

 

این میزگرد یک روزه که شش تن از زنان سینماگر از سراسر دنیا در آن حضور دارند، با عنوان «زنان سینماگر و تعهد» برپا می‌شود و بنی‌اعتماد به‌عنوان تنها کارگردان زن ایرانی در آن سخنرانی دارد.

 

اسامی دیگر فیلم‌سازان زنی که در این میزگرد حضور دارند اعلام نشده است؛ اما گفته می‌شود فیلم‌سازانی از کشورهای سودان، مالزی و آفریقای جنوبی و... خواهند بود.

 

«صندوق جنوب» که یک بخشی از وزارت امور خارجه فرانسه است، کارش کمک مالی به سینمای کشورهای جنوب (آسیایی) است و تاکنون سینماگران ایرانی از کمک‌های آن بهره بردند.

 

رخشان بنی‌اعتماد از 20 تا 23 مه ـ 31 اردیبهشت ماه تا 3 خرداد ماه ـ به دعوت وزارت امور خارجه فرانسه و بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران برای حضور در جشنواره‌ی کن دعوت شده است.

 

به گزارش ایسنا، اوایل سال جاری نیز «رخشان بنی‌اعتماد» برای برگزاری کلاس‌های فیلم‌سازی پیشرفته، مرور آثارش و دریافت مدرک افتخاری عازم لندن شد.

 

کارگردان «روسری آبی»، «زرد قناری» و «خون‌بازی» در این برنامه که در دانشکده مطالعات آفریقا و آسیای لندن برپا می‌شد سخنرانی کرد و به خاطر مشارکت در سینمای جهان و پرداختن به جامعه و فرهنگ ایران مدرک افتخاری دریافت کرد.

 

منبع: ایسنا

/ 2 نظر / 38 بازدید
بهداد

بعدم این پیام منو پاک کن تابلو نشه