پرونده 52 فیلم جدید در «یک فیلم، یک تجربه»

«ناهید دل‌آگاه» در گفت‌وگو با فارس خبر داد؛
پرونده 52 فیلم جدید در «یک فیلم، یک تجربه» /«دخترلر» ومستندهای‌ماندگار هم هستند

خبرگزاری فارس: در سری‌جدید «یک فیلم، یک تجربه» به تهیه‌کنندگی ناهید دل‌آگاه، نحوه ساخت و ویژگی‌های 52 فیلم از کارگردانانی چون کیارستمی،سینایی،کیمیایی و مخملباف بررسی می‌شود ضمن آن که بازخوانی تولید «دخترلر» و مستندهای ماندگار هم در سری جدید این مجموعه قرار دارند.

«ناهید دل‌آگاه» تهیه‌کننده این پروژه در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس، گفت: مقدمات تولید سری‌ جدید مجموعه «یک فیلم، یک تجربه»، در حال انجام است و برخی فیلم‌های این مجموعه در مرحله تحقیق و پژوهش هستند که علاوه بر کارگردانان بخش قبلی، کارگردانان جدیدی نیز به ما پیوسته‌اند.
وی افزود: از اواخر اردیبهشت‌ماه این پروژه وارد تولید جدی می‌شود تا در شش ماه دوم سال از شبکه چهارم سیما پخش شود.
این تهیه‌کننده با بیان این خبر که این مجموعه درباره 52 فیلم ایرانی ساخته می‌شود، گفت: در سری جدید «یک فیلم، یک تجربه»، پنجاه و دو عنوان فیلم درباره آثار بیش از 19 کارگردان سینما ساخته می‌شود.
دل‌آگاه افزود: این مجموعه در سال جدید به 10 فیلم مستند ماندگار و قدیمی همچون «دختر لر» از کارگردانان مطرح سینمای مستند می‌پردازد و این بخش نیز به این کار اضافه شده است.
به گفته تهیه‌کننده «یک فیلم، یک تجربه»، این مجموعه در سری جدیدش آثار کارگردان مطرح سینمای ایران از قبیل خسرو سینایی، بهروز افخمی، محمدرضا اصلانی، کمال تبریزی، مجید مجیدی، رسول ملاقلی‌پور، بهرام بیضایی،محمدرضا هنرمند، احمدرضا درویش،علیرضا رئیسیان،عباس کیارستمی،یدالله صمدی، محسن مخملباف، امیر قویدل، اصغر فرهادی، تهمینه میلانی، محمدرضا اعلامی، محمدعلی نجفی و علی حاتمی را مورد بررسی و ابعاد مختلف آن را به تصویر می‌کشد.
در این قسمت‌ها مجری طرح، رضا عاطفی و مدیر تولید، پرستو مدانلو هستند.
بنا بر این گزارش، این مجموعه مستند که از دوسال پیش از صداوسیما پخش می‌شود، تاکنون درباره فیلم‌های شاخصی چون «سرب»، «مشق شب»، «سرزمین خورشید»، «طلسم»، «اتوبوس شب»، «کافه ترانزیت»، «چهارشنبه‌سوری»، «آتش سبز»، «آن سوی آتش»، «دندان مار»، «روبان قرمز»، «بچه‌های آسمان»، «پرده آخر»، «روسری آبی»، «قصه‌های بازار»، «قدمگاه»، «قرمز»، «فرش باد»، «گاو»، «گل‌های داوودی»و «خانه دوست کجاست» عباس کیارستمی روی آنتن رفته است.

 

منبع: فارس

/ 0 نظر / 96 بازدید