همایش تلاقی سینما و فعالیت‌های انساندوستانه در اهواز ‌برگزار شد

با حضور حمید جبلی، مهرداد اسکوئی و محمود رحمانی؛

همایش تلاقی سینما و فعالیت‌های انساندوستانه در اهواز ‌برگزار شد

خبرگزاری فارس: همایش تلاقی سینما و فعالیت‌های انساندوستانه با حضور چهره‌های شاخص سینمای ایران از سوی جشنواره بین‌المللی فیلم آسا و انجمن دوستداران میراث فرهنگی (تاریانا) پیش از ظهر امروز در اهواز برگزار شد.‌

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، در ابتدای این همایش که با حضور حمید جبلی، مهرداد اسکوئی و محمود رحمانی از عوامل سینمای ایران و خوزستان برگزار شد، نماهنگی از فعالیت‌های حوزه هنری خوزستان در سال گذشته پخش شد.
دبیر جشنواره آسا با بیان اینکه همایش تلاقی سینما و فعالیت‌های انسان دوستانه به منظور دستیابی به اهداف جشنواره آسا برگزار شده است، افزود: نخستین جشنواره فیلم انسان‌دوستانه آسا از 7 تا 11 اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.
مجید مصاحبی هدف از برگزاری این جشنواره را پیگیری فعالیت‌های انسان‌دوستانه در سطح ایران عنوان کرد و افزود: این جشنواره از سه بخش با نام‌های دایره دوستی(فیلم‌های بشر دوستانه)،معنویت و تمدن(تقریب ادیان،مذاهب و اندیشه‌ها) و سایه‌های سپید(تسکین آلام و دردهای بشری) تشکیل شده است.
وی با معرفی 10 نفر از برجستگان سینمای ایران به عنوان سفیران آسا افزود: فعالیت‌های سفیران آسا فقط به حضور در جشنواره ختم نمی‌شود و بعد از جشنواره نیز در جلساتی که با نمایندگان صلیب سرخ و سازمان ملل متحدبرگزار می‌شود، اهداف جشنواره را پیگیری خواهند کرد.
وی از جمله سفیران آسا به حمید جبلی،مهرداد اسکوئی،رخشان بنی اعتماد و ... اشاره کرد.
مصاحبی همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک شاهد برگزاری این جشنواره در کشورهای دیگر باشیم.
در ادامه این همایش، ضمن پخش فیلم مستند "مدار صفر درجه " ساخته محمود رحمانی-کارگردان خوزستانی ،حمید جبلی و مهرداد اسکوئی به ایراد سخنرانی پرداختند.

/ 0 نظر / 98 بازدید