وقتی همه‌خوابیم، بیست،تردید، عیار14و حیران؛ گزینه‌های ایرانی کن

ایران بازار کن 62 را از همیشه جدی‌تر می‌گیرد؛

وقتی همه‌خوابیم، بیست،تردید، عیار14و حیران؛ گزینه‌های ایرانی کن

خبرگزاری فارس: از میان 5 گزینه اصلی سینمای ایران برای حضور در بخش مسابقه شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کن، شانس «حیران» با توجه به موضوع این فیلم برای معرفی به کن افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حالی که این روزها رسانه‌های مختلف اقدام به گمانه‌زنی برای اعلام اسامی فیلم‌های ایرانی حاضر در شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کن کرده‌اند و حتی برخی از رسانه‌ها از بر اساس تحلیل و گمانه‌زنی‌های خود شانس حضور نماینده‌ای از ایران را در بخش مسابقه کن بسیار ناچیز می‌دانند، نام 5 فیلم «وقتی همه‌خوابیم»،«بیست»،«تردید»،«عیار 14»و «حیران» به عنوان گزینه‌های اصلی کن مشخص شده است.
بر اساس این گزارش، سینمای ایران در حالی وارد سال جدید شده است که سال 87 را با موفقیت‌های بسیار بزرگ و پررنگی به پایان رساند اما برخی از کارشناسان اعتقاد دارند به جهت این که در میان تولیدات سینمایی ایران در سال گذشته فیلم‌هایی که قابل رقابت در جشنواره‌های مختلف باشند، دیده نمی‌شود، سینمای ایران از شانس بالایی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره‌های مختلف خصوصا شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کن برخوردار نیست.
بر همین اساس و با توجه به صحبت‌های جست و گریخته‌ای که از زبان مسئولین مختلف بنیاد سینمایی فارابی شنیده می‌شود می‌توان نتیجه گرفت که مسئولان فارابی نیز این احتمال را جدی گرفته‌اند و به همین دلیل قصد دارند با اخذ سیاستی جدید امسال حضوری پررنگ‌تر را در بازار فیلم کن داشته باشند و شاید در نشست خبری «امیر اسنفدیاری» مسئول بخش بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی که قرار است ظرف دو هفته آینده برگزار شود به تمامی این نکات پاسخ داده شود.
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، با توجه به حضور «درباره الی» در پنجاه‌و نهمین دوره جشنواره فیلم برلین و موفقیت این فیلم در کسب خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی شاید بتوان گفت سینمای ایران گزینه‌ای جدی برای معرفی به کن ندارد اما بر اساس گفته برخی از مسئولان و همچنین تایید تعدادی از عوامل فیلم‌ها تاکنون نام 5 فیلم «وقتی همه‌خوابیم»،«بیست»،«تردید»،«عیار 14»و «حیران» به عنوان گزینه‌های اصلی سینمای ایران برای حضور در بخش مسابقه شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کن معرفی شده‌اند.
براساس آخرین ارزیابی‌ها با توجه به موضوع جهان شمول فیلم سینمایی «حیران» تا این لحظه این فیلم از شانس بالاتری برای معرفی به بخش مسابقه کن برخوردار است.
گزارش فارس حاکیست، در حالی سینمای ایران همچنان درگیر انتخاب و معرفی نماینده خود به بخش مسابقه شصت و دومین دوره جشنواره فیلم کند که تنها چند روز تا زمان اعلام رسمی اسامی فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره کن باقی مانده است و این اسامی روز 23 آوریل پنج‌شنبه 3 اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

/ 0 نظر / 64 بازدید