باران کوثری :«دینا» نماینده گروه خاصی نیست.

باران کوثری، متولد 1364 تهران است و دانش آموخته رشته تئاتر از دانشگاه سوره.دختر رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری از مفسران ورزشی قدیمی و تهیه کننده فعلی سینماست. 
باران کوثری بازیگر همیشگی فیلمهای مادرش رخشان بنی اعتماد بوده و فیلمهایی چون: زیر پوست شهر،گیلانه و روسری آبی از جمله فیلم هایی است که او در آن ها ایفای نقش کرده.او مدتی پیش،بازی در آخرین فیلم رخشان بنی اعتماد را به پایان برده،این روزها او برای دومین بار در کاری از حسین لطیفی و بعد از فیلم سینمایی «خوابگاه دختران» هنرنمایی می کند.به بهانه پخش سریال «صاحبدلان» که او در این سریال نقش «دینا» را ایفا می کند،با او گپی کوتاه داشتیم.


از باران می پرسم چگونه و در چه شرایطی بازی در این سریال را پذیرفتی؟ می گوید:من تازه بازی در فیلم «خون بازی» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد را تمام کرده بودم و وجود کسی چون حسین لطیفی به عنوان کارگردان برایم کافی بود که این نقش را قبول کنم.از آن طرف هم متن بسیار قوی این سریال وسوسه ام کرد.من مدت ها بود که حتی در پروژه های پیشنهادی سینما هم به متنی به این شکل برنخورده بودم.
از او می خواهم درباره اولین حضور تلویزیونی اش بگوید. او می گوید:«صاحبدلان اولین حضور تلویزیونی من است و همان طور که گفتم تنها دلیلش هم وجود حسین لطیفی است و مطمئن باشید بعد از این هم به جز در پروژه های آقای لطیفی مرا نخواهید دید! او جزو کارگردانانی است که من از کار کردن با او آنقدر لذت می برم که سینما و تلویزیونش برایم فرقی نمی کند،حتی اگر فیلم کوتاه بسازد»!
او در مورد نقشش در سریال هم می گوید:«همان طور که حتماً تا به امروز دیده اید «دینا» یک دختر دانشجوست که عاشق پدربزرگش است،البته با توجه به چیزهایی که این روزها از این طرف و آن طرف شنیده یا خوانده ام،چیزی که لازم می دانم بگویم این است که «دینا» نماینده هیچ گروه یا آدم خاصی نیست.همه دختران چادری شخصیت و کاراکتر مخصوص به خودی دارند که ربطی به آن یکی ندارد.دینا دختری است که کمی حاضر جواب است و به دلیل شرایطی که در آن بزرگ شده،اعتقاداتی هم دارد.تنها چیزی که من سعی کردم خیلی روی آن کار کنم و هدف آقای لطیفی هم بود و در متن هم بسیار خوب به آن پرداخته شده بود،این بود که بر خلاف تمام شخصیتهای زن چادری در تلویزیون،دینا یک کاراکتر قابل باور شود.دینا شبیه همه دختران بیست و یک ساله چادری است.»
از او می خواهم درخصوص ویژگی خاص این نقش صحبت کند. می گوید:«اول پرداخت خوب شخصیت دینا بود که قطعاً بازی را راحت تر کرد.البته شخصیت هایی که خیلی خوب در فیلمنامه پرداخت می شوند سهل و ممتنع هستند،برای اینکه همان قدر که آسانند،اجرا کردنشان سخت می شود.ولی به غیر از اینها دینا یک دختر چادری بود و من تا به حال چنین نقشی نداشته ام و برایم جالب بود که این نقش را بازی کنم.دیگر این که دینا یکسری پیچیدگی های شخصیتی داشت که خیلی از آن ها خوشم آمد و آن ها را دوست داشتم.» 
از او درباره بازیگر نقش مقابلش و اهمیت آن و اینکه در مورد این سریال چقدر نسبت به بازی حسین محجوب شناخت داشتی،می پرسم. می گوید:من دورادور نسبت به آقای محجوب ارادت داشتم،ولی زمانی که من با گروه قرارداد بستم هیچ یک از بازیگران هنوز انتخاب نشده بودند.زمانی که متوجه شدم بازیگر نقش مقابلم آقای محجوب هستند خیلی خوشحال شدم.البته لازم است بگویم که بازیگر مقابل برایم خیلی مهم است،اما همه کار این نیست که او بازیگر با تجربه ای باشد،این فقط یک بخش کار است،بازیگر مقابل نباید در ارتباط برقرار کردن خساست به خرج دهد.اگر شخصیت دینا خوب درآمده،من آن را مدیون ارتباطم با آقای محجوب و بازی ایشان هستم.»
از او درباره رضایتش از سریال و بازتاب آن در برابر مخاطبانش می پرسم، می گوید:«خودم کار را نگاه می کنم و بازتاب کار هم خوب بوده،ولی بعضی به من انتقاد می کنند که «دینا» کمی بیش از حد «بچه پررو» است! البته به نظرم اشکالی ندارد.کاراکتر دینا این طور است و این جزو ویژگی هایی است که این نقش را جذاب و قابل باور می کند.»

 

منبع:روزنامه قدس / شماره ۵۴۰۸ / ۱ آبان ماه ۱۳۸۵

/ 2 نظر / 90 بازدید
صالح قانعی

خيلی سايت جالبی داريد.اميدوارم هميشه موفق باشيد.