«حیران» پتانسیل موفقیت در جشنواره کن را دارد / «می‌زاک» به بازار کن می‌رود

مدیر مؤسسه سینمایی ٧٩ در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس اظهار داشت: در طی سالیان گذشته بارها در جشنواره فیلم کن حضور داشته‌ام و با توجه به نگاهی که نسبت به فیلم‌های آمریکایی در این جشنواره وجود دارد،اهمیت فیلم‌های آسیایی افزایش یافته است و تقریبا می‌توان گفت که جشنواره فیلم کن نگاهی کاملا متفاوت نسبت به سینمای جهان دارد.
تهیه کننده فیلم سینمایی«حیران» با اشاره به مطرح نام این فیلم به عنوان گزینه اصلی ایران برای بخش مسابقه کن، اظهار داشت:با نزدیک شدن به زمان اعلام نام نمایندگان کشورهای مختلف در جشنواره کن، گزینه‌های زیادی در این خصوص مطرح می‌شوند اما فکر می‌کنم با توجه به جمیع جهات «حیران» پتانسیل حضور و موفقیت در جشنواره کن را خواهد داشت.
وی افزود: موضوع و مضمون «حیران» یک موضوع و نگاهی جهانشمول به انسان‌ها و انسانیت است که با توجه به این نگاه «حیران» برای حضور در بخش مسابقه جشنواره کن قابل‌پذیرش‌تر باشد.
کوثری با اشاره به این موضوع که هنوز نام هیچ فیلم ایرانی برای حضور در بخش مسابقه جشنواره کن اعلام نشده است، تصریح کرد:در مجموع و بر اساس اطلاعاتی که من دارم تا این لحظه «حیران» امتیاز بیشتری را نسبت به سایر گزینه‌ها آورده است.
«جهانگیر کوثری»در خاتمه در مورد حضور فیلم‌های خود در بازار جشنواره کن خاطرنشان کرد: من سال گذشته موفق شدم فیلم«یک شب» را در بازار فیلم کن عرضه کنم که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد و امسال نیز با فیلم‌های سینمایی «حیران» و «میزاک» در بازار جشنواره فیلم کن حضور خواهم داشت.

/ 0 نظر / 68 بازدید