کیش و مات" پرفروشترین فیلم روی پرده/ ستاره‌ها می‌فروشند

/ گزارش فروش فیلم‌‌ها/

کیش و مات" پرفروشترین فیلم روی پرده/ ستاره‌ها می‌فروشند

 

 

رونق اکران فیلم‌های روی پرده را می‌توان بیش از هر چیز به استقبال مخاطب از ستاره‌هایی نسبت داد که این روزها می‌توان تصاویرشان را بر سردر سینماهای شهر دید.

به گزارش خبرنگار مهر، به نظر می‌رسد "کیش و مات" به کارگردانی جمشید حیدری پدیده اکران دوم تابستان است. فیلمی که پیش از این تصور نمی‌شد بتواند در جذب مخاطب به این اندازه موفق باشد. فیلم تازه حیدری که در 17 سالن روی پرده رفته پس از 12 روز نمایش در سینماهای تهران 137 میلیون تومان فروش داشته است.

"کیش و مات" که یکی از پربازیگرترین فیلم‌های روی پرده است، داستان جوانی به نام بهروز است که دست به هر کاری می‌زند شکست می‌خورد. بهروز به جای اینکه دلیل ناکامی‌هایش را بیابد، فکر می‌کند آدمی بدشانس است و چون بدشانسی‌هایش تداوم می‌یابد، دست به خودکشی می‌زند.

حمید گودرزی، الناز شاکردوست، نیما شاهرخشاهی، بهنوش بختیاری، اکبر عبدی، محمدرضا هدایتی، احمد پورمخبر، شهره لرستانی، سعید پیردوست، مهدی میامی و علی صادقی بازیگران فیلم هستند. الناز شاکردوست و اکبر عبدی بازیگرانی هستند که این روزها دو فیلم روی پرده دارند. شاکردوست ستاره نسل تازه وعبدی ستاره محبوب دهه 60 به عامل جذب مخاطب در فیلم‌های اکران تابستان تبدیل شده‌اند.

 

پس از "کیش و مات"، فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند" به کارگردانی حسن فتحی پرفروش‌ترین فیلم روی پرده است. این فیلم که داستانی دلهره‌آور درباره سه مقطع تاریخ معاصر دارد و مانند بیشتر آثار این کارگردان کاوشی در دل تاریخ سرزمین ایران است در 15 سالن روی پرده رفته است.

 

"پستچی..." پس از 11 روز نمایش 115 میلیون تومان فروش داشته است. علی نصیریان، محمدرضا فروتن، باران کوثری، رویا تیموریان، پانته‌آ بهرام و لیلا زارع بازیگران این فیلم هستند.

 

"دلخون" به کارگردانی محمدرضا رحمانی که فضایی تلخ و اجتماعی دارد دیگر فیلم اکران دوم تابستان است که تا اندازه‌ای در جلب مخاطب موفق بوده است. موفقیت فیلم را بیش از هرچیز باید به حساب بازیگران اصلی‌اش الناز شاکردوست و حامد بهداد گذاشت که تبلیغات فیلم هم بر حضور آنها تاکید می‌کند.

دومین فیلم رحمانی داستان مردی است که به اتهام قتل همسرش در زندان است، حضور یک وکیل زن و ارتباطی که بین آنها به وجود می‌آید اتفاق‌هایی را برای‌شان رقم می‌زند. "دلخون" پس از 12 روز نمایش در 12 سالن 90 میلیون تومان فروش داشته است.

 

"خاک‌‌آشنا" به کارگردانی بهمن فرمان آرا در 12 سالن روی پرده رفته پس از 12 روز نمایش در سینماهای تهران 52 میلیون تومان فروش داشته است. فیلم تازه فرمان‌آرا که برای نمایش عمومی کوتاه شده، داستان هنرمند نقاشی است که در روستایی دورافتاده زندگی می‌کند و ارتباطش با یک جوان او را دوباره به زندگی پیوند می‌زند.

تیم بایزگران فیلم تازه فرمان‌آرا شبیه فیلم‌های قبلی او است. رضا کیانیان، بیتا فرهی، رعنا آزادی‌ور و بابک حمیدیان نقش‌های اصلی "خاک‌آشنا" را بازی می‌کنند.

 

"چشمک" به کارگردانی جهانگیر جهانگیری که در 22 سالن روی پرده رفته پس از پنج روز نمایش 44 میلیون تومان فروخته است. "چشمک" که یک فیلم کمدی پربازیگر است در روزهای اول اکران توانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند. اکبر عبدی، افسانه بایگان، حدیث فولادوند، رضا رویگری، یوسف تیموری، ارژنگ امیرفضلی و رابعه اسکویی بازیگران این فیلم هستند.

 

اکران "پسر تهرونی" به کارگردانی کاظم راست‌گفتار همچنان در 12 سالن ادامه دارد. این فیلم سینمایی پس از 44 روز نمایش در سینماهای شهر 740 میلیون تومان فروش داشته است. محمدرضا شریفی‌نیا، امین حیایی، شقایق فراهانی، طناز طباطبائی و فلامک جنیدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند. "پسر تهرونی" داستان پدری است که قصد دارد پسرش را وادار به ازدواج کند.

 

به نظر می‌رسد اکران دوم تابستان با استقبال مخاطبان مواجه شده است و با توجه به شرایط اجتماعی سینماها تا ماه رمضان روزهای پررونقی را پشت سر بگذارند، اکران ماه رمضان می‌تواند در معادلات سینمای ایران و فروش فیلم‌های روی پرده تغییرهایی به وجود بیاورد.

 

گزارش: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 21 بازدید