"پستچی" برای اکران عمومی شش دقیقه کوتاه شد

"پستچی" برای اکران عمومی شش دقیقه کوتاه شد

تهیه‌کننده فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند" دومین ساخته حسن فتحی را فیلمی با فضای متفاوت توصیف کرد و از کوتاه شدن شش دقیقه‌ای آن برای اکران عمومی خبر داد.

جواد نوروزبیگی درباره شرایط اکران "پستچی سه بار در نمی‌زند" به خبرنگار مهر گفت: از شرایط اکران عمومی این فیلم اصلا راضی نیستم و فکر می‌کنم "پستچی" در یک زمان نامناسب به نمایش درآمده است. ما می‌بایست اکران را دو هفته پیش آغاز می‌کردیم، اما به خاطر شرایط بعد از انتخابات اکران "درباره الی" ادامه پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: به همین دلیل اکران ما حدود چهار هفته در ماه رمضان است و عملا در این شرایط ما با فروش خوبی روبرو نخواهیم شد.  قصد داشتیم "پستچی" را عید فطر اکران عمومی کنیم و درخواست آن از سوی پخش‌کننده اثر به شورای صنفی نمایش ارائه شد که متاسفانه مورد پذیرش قرار نگرفت.

باران کوثری و محمدرضا فروتن در نمایی از "پستچی سه بار در نمی‌زند"

نوروزبیگی درباره تبلیغات و فروش "پستچی سه بار در نمی‌زند" گفت: خوشبختانه تبلیغات فیلم به خوبی در حال انجام است. روز پنجشنبه هشتم مردادماه فیلم 11 میلیون فروخت که رقمی قابل قبول است. امیدوارم با حمایت سازمان صدا و سیما برای پخش تیزرهای بیشتر، فیلم فروش بهتری داشته باشد.

تهیه‌کننده "پستچی" ادامه داد: این فیلم موضوعی خاص و متفاوت دارد و با اینکه در ژانر وحشت ساخته شده، فضایی جذاب برای مخاطب ایجاد می‌کند. من خودم به دلیل اینکه درگیر جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان هستم، نتوانستم "پستچی" را با مخاطبین در سینما ببینم. اما زمان نمایش آن در جشنواره فجر این ارتباط بین مخاطبین و فیلم را احساس کردم.

وی تاکید کرد: البته نسخه‌ای که اکنون به نمایش درآمده حدود شش دقیقه کوتاهتر از جشنواره فیلم فجر است. امیدوارم این فیلم را خود مخاطبان تبلیغ کنند. در انتخاب بازیگران به گیشه فیلم هم فکر می‌کردیم. اما به عقیده من ما در انتخاب آنها در کنار توجه به گیشه از استعدادشان نیز در ایفای نقش‌ها بهره بردیم.

نوروزبیگی خاطرنشان کرد: فیلم فضایی معماگونه دارد که مخاطب را به تعمق وامی‌دارد و حتی ممکن است بیننده را برای درک بهتر برای بار دوم به سینما دعوت کند. به همین دلیل به مخاطبین فیلم توصیه می‌کنم برای دیدن "پستچی" کار شخصی خود را قبل از ورود به سینما انجام دهند تا با دقت کامل فیلم را تماشا و حتما دیگران را هم به دیدن آن تشویق کنند.

"پستچی سه بار در نمی‌زند" از چهارشنبه هفتم مرداد در گروه سینمایی افریقا اکران شده و محمدرضا فروتن، علی نصیریان، رویا تیموریان، باران کوثری، پانته‌آ بهرام، امیر جعفری، لیلا زارع و مجید مشیری در آن بازی کرده‌اند. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مردی در عمارتی خارج شهر دختری را به گروگان می‌گیرد تا با پدر دختر بر سر ماجراهایی تسویه حساب کند.

فیلمنامه این فیلم تاریخی فلسفی در قالب معمایی جنایی را فتحی نوشته است و از دیگر عوامل تولید آن می‌توان به امیر کریمی مدیر فیلمبرداری، سعید ملکان طراح گریم، محمود سماکباشی صدابردار و عباس شوقی مسئول جلوه‌های ویژه اشاره کرد. "پستچی سه بار در نمی زند" در هشت بخش از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد دریافت جایزه از جشنواره فیلم فجر بود.

 

منبع: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 47 بازدید