نمایش «سگ،سکوت» اول تیر روی صحنه می‌رود

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛
نمایش «سگ،سکوت» اول تیر روی صحنه می‌رود


خبرگزاری فارس: «آروند دشت‌آرای» گفت: نمایش «سگ، سکوت» از سوی مرکز هنرهای نمایشی مجوز اجرا گرفته و از اول تیرماه روی صحنه می‌رود.

 

«آروند دشت‌آرای» کارگردان تئاتر به خبرنگار تئاتر فارس گفت: نمایش «سگ، سکوت» از سوی مرکز هنرهای نمایشی مجوز اجرا گرفته اما به دلیل اینکه باید بازبینی مجدد شود مکان اجرای آن به طور کامل مشخص نیست.
وی اظهار داشت: «سگ،سکوت» یکم تیرماه سال جاری روی صحنه می‌رود و تا چند روز آینده نیز مکان اجرای آن مشخص خواهد شد.
دشت آرای ادمه داد: این نمایش و اتفاقی که در آن می‌افتد در نوع خودش بسیار متفاوت با دیگر نمایش‌هاست و به جرأت می‌توان گفت که تا به حال این نوع تئاتر را در فضای تئاتری کشور و در گونه تئاتر تجربی ندیده‌ایم.
وی بیان داشت: متن این نمایش حدود یک سال‌ونیم است که نوشته شده و به همراه اجرای پروژه و تمرینات نیز بازنویسی می‌شود و «طلا معتضدی» متن را در کنار گروه اجرایی نوشته و به طور مرتب آن را در گفت‌وگو‌ها و فضاسازی تغییر داده است.
دشت‌آرای اظهار داشت: یکی از کارهای گروه اجرایی در نمایش «سگ، سکوت» طراحی حرکت است که توسط «سارا ریحانی» انجام می‌شود و بازیگرانی که این نمایش هم اکنون در اختیار دارد مانند باران کوثری و پانته‌‌آ بهرام، با خودشان یک انرژی را به درون نمایش آورده‌اند و در کل به این نمایش از هر طرف که نگاه کنیم متفاوت است و تماشاگر می‌تواند یک تجربه جدید از هنر نمایش را داشته باشد.
وی در پایان گفت: گروه هنرهای اجرایی «ویرگول» اساسا گروهی است که در حوزه تئاتر تجربی، فعالیت می‌کند و در ابتدا قرار بود «سگ سکوت» تئاتری ترسناک با فضاسازی خاص خودش باشد اما اکنون تنها بخش‌هایی از آن ترسناک است و در کل این نمایش متکی بر فضاسازی و روایت همزمان است.
وی تصریح کرد: نمایش قصه‌ای را دنبال می‌کند که روایت ساده‌ای دارد و در عین حال با فضاسازی و تصاویر عجیب همراه است.
به گزارش خبرنگار فارس، گروه نمایش «ویرگول» تمرینات نمایش «سگ سکوت» نوشته طلا معتضدی، کارگردانی آروند دشت‌آرای و بازیگرانی مانند پانته‌آ بهرام، حامد بهداد، سارا ریحانی، حمیدرضا فلاحی، داریوش فائزی و باران کوثری را از دی ماه سال گذشته آغاز کرد.
علیرضا علیزادگان تهیه‌کننده، سارا ریحانی طراح حرکت، آروند دشت آرای طراح صحنه، طلا معتضدی دراماتورژ، سارا خالدی طراح لباس، لیلا مدن‌پور دستیار یکم کارگردان، شکوفا کریمی مدیر تولید، حمید خرم‌طوسی دستیار دوم کارگردان، گلاره کیازند عکس و ایمان راد طراح گرافیک، دیگر عوامل نمایش «سگ سکوت» هستند.

/ 0 نظر / 31 بازدید