«شب واقعه» قدم زدن در خیمه‌گاه سینمای ملی است

 

جعفری‌جلوه در بازدید از پشت صحنه «شب واقعه»

«شب واقعه» قدم زدن در خیمه‌گاه سینمای ملی است

خبرگزاری فارس: «محمدرضا جعفری‌جلوه» با تقدیر از مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران در تولید فیلم «شب واقعه» گفت: سینمای ما بی‌تردید اعتبار خود را مدیون و مرهون اینگونه آثار ارزشمند و ماندگار بوده و فیلم «شب واقعه» قدم زدن در خیمه‌گاه سینمای ملی است.

 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «محمدرضا جعفری‌جلوه» معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اتفاق جمعی از دست اندرکاران و مسئولین سینمای کشور ، از محل فیلمبرداری فیلم سینمایی شب واقعه بازدید به عمل آورد.
«شب واقعه» تازه‌ترین ساخته شهرام اسدی است که با محوریت یکی از حماسه‌های مردمی دوران دفاع مقدس در منطقه آبادان روزهای پایانی فیلمبرداری خود را می‌گذراند. این فیلم فاخر که یکی از پروژه‌های عظیم سینمای ملی به شمار می‌رود ، به تهیه‌کنندگی سیداحمد میرعلایی در مؤسسه فرهنگی هنری شاهد (وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران) در دست تولید است .
معاونت امور سینمایی در گفت‌و‌گو اختصاصی با خبرنگار فارس، مهم‌ترین انگیزه خود از حضور در پشت صحنه این فیلم را دوری گرفتن از کارهای اجرایی و مدیریتی و بازگشت به فضای لطیف و روح گشای هنر ارزشی و نیز تشویق پویندگان راه دشوار سینمای ارزش مدار ملی دانست و افزود : خوشحالم که اثری شایسته درخصوص مقاومت آبادان در دست ساخت است، زیرا به خرمشهر در سینمای ما به حد قابل توجهی پرداخته شده، اما آبادان مظلوم مانده بود و حتی جای آن دارد که هنوز هم مورد توجه بیشتری قرار گیرد. در واقع برای اولین‌ بار در فیلم «شب واقعه» است که به یکی از مهمترین فصل‌های تاریخ دفاع مقدس یعنی شکستن حصر آبادان و آزاد ماندن این شهر مهم و استراتژیک کشور پرداخته می‌شود و این می‌تواند فتح باب مبارکی برای این برهه باشد.
جعفری جلوه با تقدیر از مشارکت همه جانبه بنیاد شهید و امور ایثارگران در تولید این فیلم پرهزینه، افزود : سینمای ما بی‌تردید اعتبار خود را مدیون و مرهون این گونه آثار ارزشمند و ماندگار است و ما بر این نکته صحه می‌‌گذاریم که آبروی سینماگرانی که دغدغه فرهنگ و اصالت‌های فرهنگی را دارند، آبروی ماست ، و قطعا می‌دانیم آنها نیز همین احساس را به صورت متقابل دارند.
وی همچنین گفت: شک ندارم «شب واقعه» اثری فاخر و ملی است ، زیرا دم زدن از حماسه، جوانمردی، دلاوری و پهلوانی، بی‌تردید قدم زدن در خیمه‌گاه سینمای ملی است و صد البته آثاری از این دست در زمره سینمای ملی و ارزشی ما قرار دارد.
وی افزود : ما آقای اسدی را با فیلم روز واقعه می‌شناسیم ، فیلمی که در تاریخ سینما ما اثری است شاخص و حائز اهمیت و حتم دارم شب و روز واقعه مکمل یکدیگرند، روز واقعه از یک عاشورا در تاریخ سخن می‌گوید و حال شب واقعه با اتکاء هنرمندانه خود به فرهنگ عاشورا، سرنوشت دیگری را برای پیروان مکتب عاشورا رقم می‌زند.
جعفری جلوه در خصوص حمایت از تولید آثار فاخر و ملی،گفت: ایجاد فضایی امن و انگیزه بخش برای طیف سینماگران کشور از نسل‌های مختلف، وظیفه معاونت سینمایی است و تولید فیلم‌های شاخص و فاخری چون ملک سلیمان، راه آبی ابریشم، عصر روز دهم و شب واقعه در همین راستا صورت گرفته است. به اعتقاد من «شب واقعه» حدیث درس گرفتن و عبرت‌آموزی از روز واقعه است.

/ 0 نظر / 67 بازدید