جدول زمان‌بندی پخش برنامه‌های انتخاباتی در تلویزیون

شبکه یک در اردیبهشت‌ماه برنامه‌های "جریان" تولید گروه اجتماعی و "پله دهم" تولید گروه سیاسی این شبکه را روزهای یکشنبه و چهارشنبه پخش می‌کند.

 

برنامه "نگاه دهم" از گروه سیاسی شبکه دو همراه با برنامه "ده در بیست" تولید گروه اجتماعی این شبکه با موضوع انتخابات دهم تولید و پخش می‌شود. بینندگان شبکه دو برنامه "نگاه دهم" را روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته ساعت 19 و 30 دقیقه می‌توانند ببینند و برنامه "ده در بیست" نیز روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 19 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

 

شبکه سه هم برنامه "ایران 88" که با همکاری مراکز استان‌های صداوسیما تولید می‌شود را روزانه پخش می‌کند. برنامه "رای بدهیم" هم از همین شبکه روزهای دوشنبه و پنجشنبه برنامه ساعت 10:20 پخش می‌شود.

 

"روز انتخاب" برنامه‌ای از گروه سیاسی شبکه چهار است که به مدت 38 دقیقه ساعت 15:10 روزهای دوشنبه و چهارشنبه از این شبکه پخش می‌شود. شبکه چهار برنامه "وطنم" را ساعت 18:15 روزهای یکشنبه و پنج شنبه به موضوع انتخابات اختصاص داده است.

 

شبکه تهران هم روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه برنامه "کوی انتخابات" را ساعت 21 به مدت 20 دقیقه و برنامه "پلاک 10"را به مدت 30 دقیقه  ساعت 21 روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه تقدیم بینندگان خود می‌کند.

 

در حوزه مراکز استان‌ها نیز برنامه "نشانه" تولید شبکه‌های استانی صداوسیما هر روز از یکی از شبکه‌های سراسری پخش می‌شود. در همین حوزه برنامه "موج ملی" که با همکاری رادیو ایران از سوی شبکه‌های استانی تولید شده به صورت روزانه پخش می‌شود.

 

شبکه‌های مختلف رادیویی نیز برای انتخابات دهم ریاست جمهوری برنامه ریزی گسترده‌ای انجام داده‌اند. برنامه‌هایی چون "تا انتخابات"، "دیدگاه"، "پرسمان سیاسی"، "از همدلی تا همراهی"، "آیه‌های انقلاب"، "آقای رئیس‌جمهور سلام"، "انتخابات دهم"، "همراه با انتخابات اصل ششم"، "اثر انگشت"، "بیست و دو سی و سه"، "شناسنامه"، "یک دست صدا ندارد"، "مناظره" و "بدون خط خوردگی" بخشی از برنامه‌های معاونت صدا است که با موضوع انتخابات تهیه و پخش می‌شوند.

 

در این مقطع از انتخابات (اردیبهشت‌ماه) رویکرد رسانه ملی تبیین اهمیت انتخابات، جایگاه ریاست جمهوری و ضرورت مشارکت مردم است و با ورود به ماه خرداد برنامه‌های صدا و سیما حجم و تنوع بیشتری دارند.

 

حوزه سیاسی صدا و سیما در بخش‌های خبری 20:30 شبکه دو و 20 بخش خبری رویکرد گذشته خود در خصوص انتخابات و جریان‌های انتخاباتی را ادامه می‌دهند.

/ 0 نظر / 60 بازدید