«میوه ممنوعه»، «صاحبدلان» و سه سریال رمضانی دیگر مستند شدند

«میوه ممنوعه»، «صاحبدلان» و سه سریال رمضانی دیگر مستند شدند
مدیر تولید و مجری طرح این برنامه: تصویر‌برداری و تدوین همزمان انجام می‌شود

 

«میوه ممنوعه»،«صاحبدلان»، «او یک فرشته بود»، «خانه به دوش» به همراه «اغما» سریال‌هایی هستند که در قالب مجموعه‌یی مستند در شبکه چهار سیما بررسی می‌شوند.


لیلا خوانساری -مدیر تولید و مجری طرح این برنامه - در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبراظهار کرد: این برنامه در راستای پروژه «یک فیلم، یک تجربه» ساخته و سریال‌هایی برای بررسی در آن انتخاب شده‌اند که بینندگان زیادی داشته‌اند و میزان رضایت از آن‌ها بالا بوده است؛ علاوه بر آن کارشناسان و منتقدان به مطلوب بودن کیفیت این مجموعه‌ها اذعان کرده‌اند. از سوی دیگر برخی از سریال‌های ساخته شده در سال‌های بعدی از این آثار الگو گرفته‌اند.


او درباره‌ی ضرورت فاخر بودن مستندهای ساخته شده درباره‌ی فیلم‌ها و سریال‌های برجسته توضیح داد: برخی کارگردانان برنامه‌ای مانند کارهای تولید شده برای «یک فیلم، یک تجربه» تلاش می‌کنند با ساخت مستندهایی درباره‌ی فیلم‌هایی که روی آنان تاثیر گذاشته‌است، به این آثار سینمایی ادای دین ‌کنند ولی در جهت تحقق این امر همکاری سازندگان فیلم‌ها و سریال‌های اهمیت دارد.


خوانساری تاکید کرد: «یک فیلم، یک تجربه» آنقدر جای خود را بین مخاطبان و اهالی سینما و تلویزیون باز کرده است که سازندگان سریال‌ها پس از آگاهی از تلاش ما برای مستند در زمینه‌ی اثرشان با ما همکاری کرده‌اند.

او درباره‌ی اهمیت تسلط سازندگان مستند درباره‌ی فیلم‌ها و سریال‌ها نسبت به موضوع اثر خود گفت: برای ساخت مستند‌های در خور فیلم‌ها و سریال‌های فاخر، همکاری سازندگان آن اثر برجسته و شناخت مستندساز از موضوع اثر خود(فیلم یا سریال) از اهمیت برخوردار است.


خوانساری با بیان این که در مستند‌سازی بحثی به‌نام شناخت موضوع داریم اظهار کرد:برای دستیابی به این شناخت، سازندگان مستند‌های این برنامه علاوه بر مطالعه تمام مطالب موجود درباره‌ی فیلم‌ها یا سریال‌های مورد نظر خود از دیدگاه‌های پژوهشگران بهره می‌برند و با منتقدان صحبت می‌کنند‌ آنان هم‌چنین عاشقانه کار می‌کنند.


او درباره‌ی روند تولید برنامه گفت: بسیاری از مصاحبه‌ها ضبط شده است البته با وجود آنکه بسیاری از بازیگران و سازندگان این پنج سریال مشغول کار هستند، با ما به خوبی همکاری کرده‌اند.


مدیر تولید و مجری طرح این برنامه ادامه داد: تصویر‌برداری و تدوین تقریبا به‌طور همزمان انجام می‌شود و کارگردان برنامه پوریا رفیعی است.


او علیرضا نادری، اسماعیل عفیفه و هانیه توسلی را از «میوه ممنوعه» و محمدحسین لطیفی و حمید ابراهیمی را از جمله هنرمندانی دانست که با آن‌ها مصاحبه شده است.

خوانساری در پایان از بخش سری جدید «یک فیلم، یک تجربه» پس از ماه رمضان خبر داد و گفت: مستند‌های این برنامه به صورت مستند -داستانی پخش خواهد ‌شد.

/ 0 نظر / 84 بازدید