معاون سینمایی به پشت صحنه‌ی «عصر روز دهم» و «شب واقعه» رفت

معاون سینمایی به پشت صحنه‌ی «عصر روز دهم» و «شب واقعه» رفت

فیلمبرداری پلان‌هایی از فیلم‌های سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی و «شب واقعه» به کارگردانی شهرام اسدی با حضور معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خرمشهر و آبادان انجام شد.

به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با حضور مهندس محمدرضا جعفری‌جلوه یکی از سکانس‌های اصلی فیلم «عصر روز دهم» که مربوط به آخرین ساعت‌های مقاومت مردم خرمشهر در مقابل تجاوز دشمن بعثی بود، فیلمبرداری شد. این سکانس که از جلوه‌های ویژه میدانی زیادی بهره می‌برد، توسط دوربین شاپور پورامین ثبت شد.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت سینمایی؛ فیلمبرداری این فیلم که از پروژه‌های فاخر سینمای ایران به شمار می رود و روایتگر دو اشغال یعنی اشغال خرمشهر در جنگ تحمیلی و اشغال عراق توسط آمریکاست با سرمایه‌گذاری بنیاد سینمایی فارابی معاونت سینمایی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی و کارگردانی مجتبی راعی از 13 دی ماه سال گذشته (همزمان با عاشورای حسینی) در شهر کربلا آغاز شد و به زودی در منطقه خرمشهر (مجاور پل قدیم ) به پایان می‌رسد.

در این فیلم علاوه بر بازیگران بومی، چهره هایی چون آفرین عبیسی و هانیه توسلی نقش آفرینی می کنند.

همچنین در نخلستانهای حاشیه آبادان معاون امور سینمایی از پشت صحنه فیلم سینمایی «شب‌واقعه» نیز بازدید بعمل آورد.

بنابر این گزارش، «شب واقعه» تازه‌ترین ساخته شهرام اسدی است، روایت‌گر حماسه دریاقلی و تصویرگر قصر شکستن محاصره و آزاد ماندن شهر مهم و استراتژیک آبادان، این فیلم هفته‌های پایانی فیلمبرداری خود را می‌گذراند و یکی از پروژه‌های عظیم و فاخر سینمای ملی به شمار می رود که به تهیه‌کنندگی سید احمد میرعلایی و با بازی چهره‌هایی چون حمید فرخ نژاد و لادن مستوفی در موسسه فرهنگی هنری شاهد(وابسته به بنیاد شهید و امور ایثار گران ) در دست تولید است.

/ 0 نظر / 52 بازدید