تصویری از بی‌پولی دهه‌ی هشتاد / بی‌پولی

بی‌پولی فیلمی کمدی رمانتیک است که با نگاهی طنز به یکی از مشکلات جوانان، یعنی اشتغال و امرار معاش می‌پردازد.

طنز در بی‌پولی در بستر داستان حرکت می‌کند و بر اساس موقعیت‌هایی که شخصیت اصلی داستان در آن‌ها قرار می‌گیرد، مخاطب را به خنده وا می‌دارد. خنده‌ای همراه تفکر یا به قولی تلخند.

طنز موقعیت در بی‌پولی از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. در این فیلم ما شخصیت‌ها را در جاهایی می‌بینیم که بنا بر آشنایی که با شخصیت‌ها داریم، این شخصیت‌ها در این موقعیت‌ها ما را به خنده وا می‌دارد.

شخصیت اصلی ایرج که بهرام رادان نقشش را بازی کرده، در طول فیلم کارش را از دست می‌دهد، سرش کلاه می‌رود، در زمینه‌ی کاری شکست می‌خورد اما نمی‌خواهد آبرویش را که به تصور خود در خودرو و خانه و وسایل خانه قرار دارد، از دست بدهد یا به قولی صورتش را با سیلی سرخ نگه می‌دارد.

حمید نعمت‌الله در بی‌پولی توانسته از بازیگرانش بازی‌های بسیار خوبی بگیرد و بازی‌هایی نو و جدید.

بهرام رادان در این فیلم بازی بسیار بسیار خوب و تازه‌ای از خود نشان داده و توانسته رگه‌هایی از طنز را وارد بازی‌ش کند و تماشاگر را به خنده وا دارد، بازی‌ی که تا به حال از بهرام رادان ندیده‌ایم. لیلا حاتمی با وجود نقش تقریبا کمی که دارد، بازی خیلی خوبی از خود ارایه داده. حبیب رضایی، امیر جعفری، سیامک انصاری، بابک حمیدیان و سایر بازیگران هم نقش‌هایشان را با وجود کوتاهی به خیلی خوب ایفا کرده‌اند.

بی‌پولی فیلم و تصویری از جامعه‌ی ایران در دهه‌ی هشتاد نشان می‌دهد و درست می‌خنداند.

 

نقد و بررسی: میلاد قزللو، باران ما، تازه‌های باران

/ 2 نظر / 69 بازدید
نوشین

سلام...با کلیپی از بهرام رادان و ولنتاین به روزیم...خوشحال میشیم مارو در این جشن همراهی کنین! ولنتاین مبارک...[چشمک][گل][قلب][خداحافظ]

رشا

سلام عزيزم منم يكي از طرفداران بدجور باران كوثري هستم خيلي دوسش دارم راستي من شما رو لينك كردم خوشحال ميشم شما هم منو لينك كنيد. منتظر حضور پر مهرت هستم