‌‌فیلم‌های کودکانه ایرانی در راه جشنواره همدان

پریا، کودک‌وفرشته، مسافرکربلا،‌ پای پیاده، کلانتری غیرانتفاعی و...

‌‌فیلم‌های کودکانه ایرانی در راه جشنواره همدان

خبرگزاری فارس: بین فیلم‌های کودکانه‌ای که از شانس حضور در بیست و سومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان برخوردارند، تاکنون حضور 5 فیلم قطعی به نظر می‌رسد.

 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، از جمله فیلم‌هایی که قطعا در جشنواره فیلم کودک همدان شرکت می‌کند، «کودک و فرشته» است، این فیلم را مسعود نقاش‌زاده کارگردانی کرده و حسن کلامی و سیما فیلم آن را تهیه‌ کرده است. این اثر در جشنواره فیلم فجر سال گذشته در کاندیدای بازیگر اول زن (مونا احمدی)، بازیگر دوم مرد(افشین هاشمی)، طراح صحنه و لباس(سعید آهنگرانی)، تدوین(محمدرضا مویینی) و بهترین فیلم بخش نگاه اول شد.
«کودک و فرشته» فیلمی جنگی است که داستان آن درباره بهنام و فرشته خانواده‌شان را در جنگ تحمیلی از دست داده‌اند. فرشته در پی یافتن بهنام با رزمندگان همراه می‌شود.
به گزارش فارس، مسافر کربلا(سفر عشق) ساخته بیژن شکرریز به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،دیگر فیلمی است که قطعا در جشنواره فیلم همدان شرکت می‌کند و کانون پرورش فکری این اثر را در جشنواره همدان خواهد داشت.
این فیلم سینمایی بر اساس فیلمنامه‌ای از سیدمهدی شجاعی در مورد کاروانی است که در حال سفر به کشور عراق و رفتن به شهر مرزی کربلاست که در میان کاروان یک مسافر پسر بچه به صورت قاچاقی سوار اتوبوس شده است و...
مهرداد ضیایی، مریم کاظمی، احمد عباسقلی، ارسطو خوش رزم، سیما مطلبی، طاهره اعلایی، حسین پرستار در این پروژه ایفای نقش کرده‌اند.
«کلانتری غیرانتفاعی» جدیدترین فیلم یدالله صمدی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تهیه‌کنندگی آن را به عهده دارد. این فیلم که فضایی کمدی دارد به گفته صمدی مطابق با سلیقه عامه مردم و تماشاگران اصلی آن یعنی کودکان ساخته شده است.
مهران رجبی، گوهر خیراندیش، امیر جعفری، شهرام قائدی، مختار سائقی، فردوس کاویانی، مرتضی احمدی، باقر صحرارودی، کیومرث ملک‌مطیعی از جمله بازیگران این فیلم هستند.
«پای پیاده» ساخته فریدون حسن‌پور به تهیه‌کنندگی علی لدنی، قطعا در جشنواره فیلم همدان حضور دارد و برای شرکت در این جشنواره آماده است.پای پیاده به مسائل انسانی و خانوادگی می‌پردازد و رابطه پدر و پسری متفاوتی را به تصویر می‌کشد.محمدرضا فروتن، رضا ناجی،فاطمه صادقی ، مریم بوبانی ، فریبا آهنگ برخی بازیگران این فیلم هستند.
«پای پیاده» به عنوان هفتمین اثر فریدون حسن‌پور در جشنواره فیلم فجر در بخش مسابقه شرکت داشت.
«پریا» به کارگردانی «حسین قاسمی‌جامی» از دیگر فیلم‌های کودکانه امسال است.
تصویربرداری پروژه سینمایی «پریا» با حضور بازیگران اصلی رضا شفیعی‌جم، الیزابت امینی، مرتضی ضرابی و ترلان پروانه در نقش «پریا» سال گذشته به کارگردانی «حسین قاسمی‌جامی» و تهیه‌کنندگی روح الله خوشکام در شمال کشور و جنگل‌های اطراف قائم شهر انجام شده است.
«پریا» مانند «زمزمه بودا» در ژانر کودک ساخته شده و در آن از تروکاژهای خاص کامپیوتری استفاده خواهد شد.
داستان فیلم سینمایی‌ «پریا» عبارت است:
مادر پریا نویسنده قصه کودکان است که توسط شخصیت داستانش (سوق سیانا) ربوده شده و...
لیست کامل عوامل سازنده فیلم «پریا» عبارتند از:
از دیگر فیلم‌هایی که احتمال حضورشان در جشنواره همدان می‌رود، می‌توان به فیلم «سوپر استار» اشاره کرد.
فیلم تهمینه میلانی به تهیه‌کنندگی محمد نیک بین دیگر اثری است که با مضمونی که از آن برخوردار است احتمال شرکتش در جشنواره فیلم همدان وجود دارد، هرچند تهیه‌کننده آن نسبت به حضور این فیلم در جشنواره فوق هیچ تصمیمی نگرفته است. سوپراستار این روزها روی پرده سینماهای کشور است و با بازی شهاب حسینی، فتانه ملک‌محمدی، السا فیروزآذر، محمدرضا شریفی‌نیا همراه است. این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر اول (شهاب حسینی) در جشنواره فجر شد.
بنا بر این گزارش، «حیران» به کارگردانی شالیزه عارف پور به تهیه‌کنندگی رخشان بنی اعتماد و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، از جمله فیلم‌هایی است که در جشنواره فیلم فجر حضور داشته و احتمالا در جشنواره همدان نیز حضور دارد ولی این امر قطعی نیست.
حیران با بازی باران کوثری و مهرداد صدیقیان درباره دختری است که دلباخته پسری افغانی می‌شود و پدرش به دلیل عواقب ازدواج با مهاجران، مخالف این وصلت است.
بیست‌ و سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دلیل تقارن با انتخابات ریاست جمهوری به تیر ماه موکول شده است.

/ 0 نظر / 65 بازدید