فارابی آخرین خبرها را از بازار کن گزارش داد

بنیاد سینمایی فارابی گزارش داد: در چهار روز اول برگزاری بازار کن نمایندگان جشنواره‌های معتبر جهانی در زیر چتر سینمای ایران حضور یافتند.

 

در این گزارش آمده است: در این چهار روز نمایندگان جشنواره‌های مونترال، شیکاگو، سینه کین و سن‌سباستین در محل چتر سینمای ایران حضور یافته و با نمایندگان سینمای ایران گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

 

چتر سینمای ایران با فعالیت 8 موسسه و با مدیریت بنیاد سینمایی فارابی در بازار جشنواره کن فعالیت خود را از بیست و پنجم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرد و علاوه بر نمایندگان جشنواره‌های معتبر تا کنون تعداد زیادی از دست اندرکاران حرفه‌ای پخش و بازاریابی فیلم از این چتر بازدید کرده‌اند.

 

بنا بر این گزارش، در پنجمین روز برگزاری بازار کن (دوشنبه سی‌ام اردیبهشت ماه سال جاری) سه فیلم ایرانی در سینماهای بازار به روی پرده می‌رود.

 

در این روز فیلم‌های «استشهادی برای خدا» ساخته علیرضا امینی، «فرزند خاک» ساخته محمدعلی آهنگر و «کتونی سفید» ساخته محمدابراهیم معیری به روی پرده می‌رود.

 

نمایش فیلم‌ها در بازار کن از روز 25 اردیبهشت ماه آغاز و تاکنون 9 فیلم در سینماهای بازار کن به روی پرده رفته است.

 

فیلم‌های «استشهادی برای خدا»، «کتونی سفید» و «فرزند خاک» پیشتر در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به روی پرده رفته‌اند و فیلم فرزند خاک که یک اثر در حوزه سینمای دفاع مقدس محسوب می‌شود سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی را به خود اختصاص داده است.

 

روز گذشته نیز فیلم‌های «جعبه موسیقی» ساخته فرزاد موتمن، «باد در علفزار می‌پیچد» ساخته خسرو معصومی و «به همین سادگی» ساخته رضا میرکریمی به روی پرده رفت.

 

به گزارش دیگر از این بنیاد، در چهار روز اول برگزاری بازار کن 9 فیلم ایرانی در این بازار، برای دست‌اندرکاران حرفه‌ای حوزه پخش و بازاریابی فیلم و نمایندگان جشنواره‌های جهانی به روی پرده رفت.

 

نمایش فیلم‌ها در بازار کن با فیلم «تولدی دیگر» ساخته عباس رافعی آغاز و با فیلم «آن مرد آمد» ساخته حمید بهمنی ادامه یافت.

 

همچنین تبلیغات فیلم‌های ایرانی در نشریه اسکرین به‌صورت روزانه در جشنواره کن منتشر می‌شود، از روز گذشته آغاز شد.

 

در روز دوم بازار نیز فیلم‌های «چراغی در مه» ساخته پناه بر خدا رضایی و «ستایش» ساخته محمدرضا رحمانی در سالن‌های نمایش فیلم بازار کن به روی پرده رفت.

 

در روز سوم نیز فیلم‌های «نشانی» ساخته فریدون حسن‌پور و «سبیل مردونه» ساخته جواد اردکانی به نمایش درآمد.

 

فیلم‌های «جعبه موسیقی» ساخته فرزاد موتمن، «باد در علفزار می‌پیچد» ساخته خسرو معصومی و «به‌همین سادگی» ساخته رضا میرکریمی به نمایش درآمد.

 

گفتنی است: چتر سینمای ایران با فعالیت 8 موسسه و با مدیریت بنیاد سینمایی فارابی در بازار جشنواره کن فعالیت می‌کند. بازار فیلم کن تا 5 خرداد ماه ادامه دارد.

 

گزارش: ایسنا، خبرگزاری فارس

/ 4 نظر / 31 بازدید
ali_wh

كجايي؟پيدا ميدات نيست

مهدی

سلام. با نوشته به بهانه ی قهرمانی پرسپولیس آپم خوشحال میشم بیای. فعلا بای

محسن

[گل][گل][گل] سلام این خیلی خوب نیست! هر سال کمتر میشه مرسی بای [گل][گل][گل]

خورشید_الف

[گل]سلام.[گل] از نظرتون متشکرم. من وبلگ شما رو به همین نام اضافه می کنم. شما هم اگر مایلید به این تبادل لینک پاسخ بدید. [گل]سبز باشید[گل]