30 درصد از تدوین «شب واقعه» انجام شد

همزمان با فیلمبرداری ،
30 درصد از تدوین «شب واقعه» انجام شد

درصد از فیلم سینمایی «شب واقعه» شهرام اسدی، توسط حسین غضنفری تدوین شده است.

ناصر دهقانی، مدیر عامل موسسه فرهنگی – هنری شاهد در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این مطلب گفت: فیلمبرداری این فیلم که از 28 اسفند به دلیل حضور مسافران نوروزی در آبادان تعطیل شده بود از 15 فروردین از سرگرفته شد و تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در اواخر سال گذشته با احداث پلی توسط ارتش بر روی «بهمن‌شیر» در همان محلی که عراقی‌ها زمان جنگ پل زده بودند، صحنه‌های مربوط به آن فیلمبرداری شد و این روزها نیز صحنه‌های درگیری نیروهای ایرانی و عراقی گرفته می‌شود.

عباس خامه‌یار معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم این فیلم را اثری کم‌نظیر در سینمای دفاع مقدس دانست و اظهار داشت:«شب واقعه» به‌خاطر سرمایه‌گذاری صورت گرفته و حساسیت‌هایی که کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس این فیلم دارند کار قوی در سینمای دفاع مقدس می‌شود.

فیلمبرداری فیلم سینمایی «شب واقعه» به کارگردانی شهرام اسدی که به‌ تهیه‌کنندگی احمد میرعلایی در موسسه فرهنگی هنری «شاهد» تولید می‌شود، از 22 دی ماه سال گذشته در آبادان آغاز شده است.

این فیلم براساس فیلمنامه‌ای نوشته همایون شهنواز و با بازنویسی‌ نهایی که توسط اسدی صورت گرفته، با حضور حمید فرخ نژاد در نقش دریاقلی سورانی، لادن مستوفی، باران کوثری، حبیب دهقان نسب، آتش تقی‌پور، آرا اصلانیان و ... و نیز گروهی از هنرمندان خوزستانی مقابل دوربین امیر کریمی رفته است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: چهلمین روز بعد از آغاز جنگ تحمیلی ، دریاقلی سورانی پس از آن که خانواده اش را از شهر آبادان راهی می‌کند ، به اوراق فروشی خود در حاشیه بهمن شیر بر می‌گردد و با ماجراهایی روبرو می‌شود ...

گفتنی است: «روز سوم» از تولیدات قبلی موسسه فرهنگی هنری شاهد است.

/ 1 نظر / 61 بازدید