مدیران و معاونان بنیاد شهید از پشت صحنه فیلم «شب واقعه» بازدید کردند

مدیران و معاونان بنیاد شهید با حضور در منطقه‌ «ذولفقاریه» آبادان از پشت صحنه فیلم «شب واقعه» بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار بعد از توضیحات احمد میر‌علایی تهیه‌کننده و شهرام اسدی کارگردان فیلم، حاضران با حضور در نخلستان به تماشای فیلمبرداری صحنه‌های درگیری نیرو‌های ایرانی با عراقی نشستند.

در پایان این دیدار که بیش از 4 ساعت ادامه داشت حدود 30 دقیقه از فیلم که تدوین ابتدایی شد، پخش شد و حاضران نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.

عباس خامه‌یار معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی، حسین صادق‌زاده معاون توسعه‌ مدیریت و امور مجلس، ناصر دهقانی مدیر عامل موسسه‌ فرهنگی هنری شاهد، محمود ناظری مدیر‌کل بودجه، سهراب تاج‌گردان مدیر کل امور مالی و محمد اسماعیل رضایی مدیر گروه تلویزیونی شاهد و مدیر کل امور هنری بنیاد شهید وامور ایثارگران از حاضران دراین دیدار بودند.

خامه‌یار در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایسنا درباره‌ی فیلم «شب واقعه» گفت: ما فکر می‌کنیم صحنه‌ها و سوژه‌های بسیار زیبایی هستند که هنوز بازگو نشده‌اند و نیاز به بازگویی و واگویی این سوژه‌ها و انتقال به نسل سوم وجود دارد، به‌گونه‌ای که با این‌ها آشنایی پیدا شود.

وی ادامه داد: متاسفانه سال‌های سال به‌دلایل مختلف فرصت پرداختن به این سوژه‌ها نبود و در اولین اقدام «روز سوم» را تولید کردیم. گمان نمی‌کردیم اولین تجربه سینمایی بنیاد شهید چنین مقبولیتی داشته باشد، اما این مقبولیت این راه را برای پرداختن به برنامه‌های بعدی ما باز کرد.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید تصریح کرد: «شب واقعه» و پرداختن به سوژه «دریاقلی» یکی از نکات دیگری است که راه را برای فیلم‌های بعدی ما باز می‌کند، تا به سوژه‌های دیگر دفاع مقدس بپردازیم.

وی از تشکیل بانک سوژه در بنیاد شهید خبر داد و گفت: سوژه‌های مختلف را از جاهای مختلف جمع‌آوری می‌کنیم و براساس نیاز آن‌ها را خواهیم ساخت. در حال حاضر راه همواری در پیش داریم و امکانات موجود و حرکت انجام شده مشوق گام‌های بعدی ما است.

خامه‌یار افزود: در حال حاضر سریال «شهید بابایی» را آماده ساخت داریم که اواسط اردیبهشت‌ کلید می‌خورد. و ساخت سریال شهید زین‌الدین نیز در دستور کار ما است و سریالی هم با عنوان «روزهای پایداری» با سوژه‌های کل دفاع مقدس خواهیم ساخت که در قالب 30 قسمت برای ماه رمضان سال آینده آماده‌ی پخش خواهد شد.

به گزارش ایسنا، فیلمبرداری فیلم سینمایی «شب واقعه» به کارگردانی شهرام اسدی که به‌ تهیه‌کنندگی احمد میرعلایی در موسسه فرهنگی هنری «شاهد» تولید می‌شود، از 22 دی ماه سال گذشته در آبادان آغاز شده است.

این فیلم براساس فیلمنامه‌ای نوشته همایون شهنواز و با بازنویسی‌ نهایی که توسط اسدی صورت گرفته، با حضور حمید فرخ نژاد در نقش دریاقلی سورانی، لادن مستوفی، باران کوثری، حبیب دهقان نسب، آتش تقی‌پور، آرا اصلانیان و ... و نیز گروهی از هنرمندان خوزستانی مقابل دوربین امیر کریمی رفته است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده: چهلمین روز بعد از آغاز جنگ تحمیلی ، دریاقلی سورانی پس از آن که خانواده اش را از شهر آبادان راهی می‌کند ، به اوراق فروشی خود در حاشیه بهمن شیر بر می‌گردد و با ماجراهایی روبرو می‌شود ...

/ 0 نظر / 68 بازدید