محمودی: «کتونی‌سفید»تماشاگران را راضی از سینما بیرون می‌آورد

نقد شفاهی فیلم‌های روی پرده/
محمودی: «کتونی‌سفید»تماشاگران را راضی از سینما بیرون می‌آورد

خبرگزاری فارس: یک منتقد با بیان این که «کتونی‌سفید»تماشاگران را راضی از سینما بیرون می‌آورد، گفت: در مجموع می‌توان به کار جدید آقای معیری نمره متوسط داد و باید جهانگیر کوثری را تحسین کرد که ریسک کرده و به جوانان بها داده است و این قدم مثبتی به شمار می‌رود.


مصطفی محمودی منتقد، در گفت‌و گو با خبرنگار باشگاه خبری فارس«توانا»، در مورد فیلم «کتونی‌سفید»ساخته ابراهیم معیری گفت: ابراهیم معیری کسی است که قبلا در عرصه فیلم‌های کوتاه را تجربه کرده است.
مشکل اصلی فیلم این است که ظرفیت تبدیل شدن به فیلم نود دقیقه‌ای را ندارد.
وی ادامه داد: داستان فیلم می‌توانست در قالب یک تله‌فیلم و یا همان داستان کوتاه جای بگیرد.
این منتقد اضافه کرد: به نظر می‌آید داستان کش آمده و شاخ و برگ به آن داده‌اند تا ظرفیت اکران را پیدا کند .سکانسی که «پیام‌امیری»با بازی‌ حسین یاری دچار فراموشی می‌شود تا سکانس فینال طولانی و رابطه های وی با بچه‌ها خوب در نیامده است.
وی‌تصریح کرد: بار عاطفی و حسی معلم و شاگردان در قصه‌رها شده است،«زیور»بابازی باران کوثری هم در حاشیه است تا آخر داستان خط عشقی کم رنگی ببینیم و سرانجام این کار هم مشخص نمی‌شود و«زیور» بی‌جهت به آب‌و آتش می‌زند و زمینه‌سازی محکمی صورت نگرفته است و روابط گنگ است.
به گفته وی از نقاط مثبت دیگر فیلم فیلم‌برداری بی‌نظیر محمد داودی است که قاب‌های بی‌نظیری بسته است و مخاطبان شاهد تصاویر چشم نوازی هستند.
وی در پایان افزود: «کتونی‌سفید»در مجموع تماشاگران را راضی از سینما بیرون می‌آورد.

/ 0 نظر / 51 بازدید