کوثری: استمرار جشنواره، موقعیت جهانی این سینما را تثبیت کرد

  /ارزیابی جشنواره بیست‌وششم فیلم فجر/

کوثری: استمرار جشنواره، موقعیت جهانی این سینما را تثبیت کرد

 

کوثری گفت: استمرار جشنواره موقعیت سینمای ایران را تثبیت کرده و موفقیت‌های سینمای ایران مدیون جشنواره فیلم فجر است همچنان که جشنواره فجر هم موقعیت مستقل خود را مدیون سینمای ایران است و این دو با هم توانسته‌اند در جایگاه سینمای ایران را در جهان ثابت کنند.

جهانگیر کوثری تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: جشنواره فیلم فجر موقعیت سینمای ایران را تثبیت کرده و روند مستمری که سینمای ایران طی آن موفقیت‌های گوناگونی را به دست‌آورده، مدیون جشنواره فیلم فجر است و جشنواره هم موقعیت مستقل خود را مدیون سینمای ایران است. به نظرم این‌دو با هم توانسته‌اند جایگاه سینمای ایران را در جهان ثابت کنند.

وی افزود: جشنواره امسال جشنواره خوبی بود و مثل دوره‌های قبلی (به خصوص با حضور میهمان‌های خارجی) ارزش خود را داشت و همان چیزی بود که انتظار می‌رفت، چرا که من معتقدم سینمای ایران توسط همین جشنواره توانست به جشنواره‌های جهانی راه پیدا کند. امسال هم مثل بیست و پنج دوره گذشته سینمای ایران از طریق بازار فیلم، به جهان معرفی شد و موقعیت سینمای ایران با جوان‌ترها به نمایش درآمد و استمرار آن به چشم آمد.

کوثری گفت: امیدوارم جوان‌هایی که از طریق تحصیلات آکادمیک و تجربه پیش می‌روند، بتوانند جانشین‌های خوبی برای بزرگان سینمای ما باشند و جای بزرگ‌ترها را پر کنند.

وی اظهار داشت: در جشنواره بیست و ششم فیلم فجر هم یک دو پدیده بودند که اگر موقعیت برایشان پیش بیاید، فکر می‌کنم بتوانند در آینده فیلم‌های خوبی را خلق کنند. البته این عده گاه از نظر تکنیکی، مقداری ضعیف بودند. اگر که زبان بیان محتوای مورد نظر را به‌دست آورده باشند، در ارائه مضمون موفق بوده‌اند اما واقعیت این است که بیشتر این فیلم‌ها در اجرای تکنیکی تا حدودی لنگ می‌زدند که به نظرم یک مقدار باید تجربه بیشتری کسب کنند و بعد بیایند فیلم اول خودشان را بسازند و به عبارتی دیگر، روی‌آوردن به سمت فیلم‌های اول سینمایی برای بعضی از آنها، زود بوده و ما ضعف‌هایی را در زیربنای تکنیکی کار آنها دیده‌ایم.

وی ادامه داد: امسال همچنین کارهای میرکریمی و مجیدی را با وجود این که نوساناتی در روند ساخت فیلم‌های آنها وجود داشت، اما بازهم جزو فیلم‌های خوب جشنواره بودند. فیلم میرکریمی همانطور از اسمش برمی‌آید، بسیار ساده ساخته شده بود اما دیدنی بود. علاوه بر این‌دو فیلم، «دایره زنگی» هم به‌نظرم از نظر تکنیکی بسیار خوب بود و می‌توانست بر مخاطب عام سینمای ما خیلی تاثیر بگذارد و حیف که در بخش مسابقه نبود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

/ 2 نظر / 29 بازدید
سید

سلام خسته نباشی میلاد جان راست گفته اقا جهانگیر بیا سربزن باران خانم اگه این پیامو دیدید حتما بیاید به وبلاگم سر بزنید بای

امید بافنده

آقا میلاد از ابراز لطفت بابت پوسترها خیلی ممنون در مورد فیلم نامه نویسی هم باید بگم بله می نویسم