حاضران و غایبان در جشن دوازدهم؛

غیبت «آواز گنجشک‌ها» و غایبان مهم جشنواره فجر در جشن دوازدهم سینما

 

غیبت «آواز گنجشک‌ها» و غایبان مهم جشنواره فجر در جشن دوازدهم سینما

«آواز گنجشک‌ها» و فیلم‌هایی چون «صدسال‌به این سال‌ها»‌و «خاک آشنا» که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درنیامدند، در جشن سینمای ایران حاضر نخواهند بود.در حالی که اولین مرحله از داوری فیلم‌های دوازدهمین جشن سینمای ایران انجام شده است، از بین فیلم‌های مطرح به نمایش درنیامده جشنواره فیلم‌فجر، فیلم‌هایی چون «صد سال به این سال‌ها» و «خاک آشنا» در جشن دوازدهم سینمای ایران حاضر نخواهند بود.
بنا بر این گزارش، بر اساس اعلام هدایت فیلم، فیلم «کنعان» ساخته «مانی حقیقی» برای نمایش در جشن سینما آماده شده است اما فیلم «صد سال‌به این سال‌ها» ساخته «سامان مقدم» برنامه‌ای برای بازبینی داوران جشن نداشته است.
به گفته دست‌اندرکاران فیلم «خاک آشنا» ساخته «بهمن فرمان‌آرا»،این فیلم برنامه‌ای برای حضور در جشن سینما ندارد اما فیلم «آتشکار» ساخته «محسن امیریوسفی» که پروانه نمایش نیز دارد، اولین نمایش خود را در جشن دوازدهم سینمای ایران خواهد داشت.
از دیگر فیلم‌ها می‌توان به «خواب لیلا» اشاره کرد که به گفته «مهرداد میرفلاح» یکی از فیلم‌های حاضر در مرحله داوری جشن دوازدهم است و همچنین فیلم‌هایی چون «پوست موز» ساخته علی عطشانی ، «دایره زنگی» ساخته پریسا بخت‌آور و «موش» ساخته شاهد احمدلو که در جشنواره فجر غایب بودند، در جشن دوازدهم سینما داوری می‌شوند.
به گزارش فارس، برخی از فیلم‌های تولید شده در سال گذشته که به دلیل اختلافات موجود بین اتحادیه تهیه‌کنندگان و خانه سینما، جشن یازدهم خانه سینما را تحریم کردند، امسال با حل شدن اختلافات در جشن سینما شرکت می‌کنند که از آن جمله می‌توان به کلاغ‌پر و مهمان اشاره کرد.
دیگر شنیده‌ها حاکی از آن است که «آواز گنجشک‌ها» اثر مطرح مجید مجیدی در جشن امسال سینما غایب خواهد بود و «مجیدی» اعلام کرده این فیلم را به جشن سینما ارائه نمی‌دهد ضمن این که فیلم وی برای داوران جشن نیز نمایش داده نشده است. همچنین «به همین سادگی» ساخته رضا میرکریمی که سال گذشته برای داوران جشن به نمایش درآمده بود اما به دلیل حضور «رضا میرکریمی» در صندلی مدیرعاملی خانه سینما مورد قضاوت قرار نگرفته بود، امسال نیز طبق قانون نمی‌تواند در جشن سینما شرکت کند.
از سایر فیلم‌های مطرح جشنواره بیست و ششم که ممکن است در جشن سینما حضور نداشته باشند می‌توان به «شب» ساخته رسول صدرعاملی و «هر شب تنهایی» دیگر فیلم او اشاره کرد، ضمن این که فیلم «ماه وش»‌ ساخته «محمد درمنش» نیز در جشن سینما شرکت نمی‌کند.
دوازدهمین جشن بزرگ سینمای ایران 25 شهریورماه برپا خواهد شد که هنوز مکان برپایی آن قطعی نشده است و به گفته دست‌اندرکاران سالن‌ همایش‌های برج میلاد، قرار است فردا (پنجشنبه 31 مرداد) صحبت‌های نهایی در زمینه میزبانی جشن دوازدهم توسط این سالن انجام شود.

منبع خبر : فارس

/ 0 نظر / 73 بازدید