کتونی سفید و ارتباط با نوجوانان بوشهری

فیلم <کتونی سفید> که این روزها اکران شده است، دو بازیگر حرفه‌ای دارد، <حسین یاری> و <باران کوثری> در کنار ۵۰ بازیگر بومی.
فیلم، برچسب سینمای کودک و نوجوان را دارد و به گفته کارگردانش <محمدابراهیم معیری> فیلم خوب آموزشی و پرورشی است که به مدرسه و رابطه‌آن با نوجوان پرداخته است. فیلم ماجرای یک معلم ورزش با کتونی سفیدش است که به مدرسه سعادت بوشهر وارد می‌شود. با ورودش اتفاقات جدیدی هم رخ می‌دهد اما او نیز خود مرکز ماجرا است و در این میان حافظه‌اش را از دست می‌دهد. این ماجرا باعث تغییر اخلا‌قش می‌شود. فیلم با حضور کودکان و نوجوانان شکل گرفته اما حضور دو بازیگر حرفه‌ای فضای جدیدی را خلق کرده است که هم خانواده و هم نوجوان در کنار هم می‌توانند از فیلم لذت ببرند. وقتی به تماشای فیلم می‌روید داستان راحت بیان می‌شود و آنطور که کارگردان خواسته است وقت تماشاگر برای دیدن فیلم هدر نمی‌رود. اما خوب آنقدرها هم اتفاق ویژه‌ای در کل فیلم رخ نمی‌دهد. احساسات‌مان تا یک حدی برانگیخته می‌شود.
از نقطه اوج داستان هم که قرار است پایان فیلم باشد به سادگی عبور می‌شود. شما به تماشای یک داستان تصویری دعوت شده‌اید و هم شما و هم مسوولا‌ن قرار است با دیدن فیلم به یاد بیاورید که الفبای توسعه با آموزش و پرورش همراه است. به گفته کارگردان: <اگر این فضا به روز شود و تلا‌ش و امید محور قرار گیرد، ما آینده‌ای درخشان خواهیم داشت. این اتفاق برای بچه‌های مدرسه سعادت در فیلم نیز می‌افتد.> ‌ فیلم در بوشهر می‌گذرد و همین انتخاب فضا سبب می‌شود با سرگذشت نوجوانان و کودکان این منطقه و مشکلا‌ت‌شان و نحوه فکرشان آشنا شویم مانند کودکان معلول، قاچاق کالا‌، کار بچه‌های بندر.از نقطه قوت فیلم، بازی <حسین یاری> و <باران کوثری> است. قرار بود در این فیلم <حامد بهداد> بازی کند و در واقع دومین همکاری باران کوثری و این بازیگر رخ دهد که نشد. باران کوثری این روزها و بعد از جشنواره فیلم فجر فیلم کتونی سفید را روی پرده دارد.

یادداشت: گیسو فغفوری، روز نامه اعتماد ملی 
/ 0 نظر / 35 بازدید