منتقد سینما :"کلاه قرمزی 88" از بهترین برنامه های سیما بود

"امیر فرض الهی" در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ساخت سری جدید کلاه قرمزی را یک اتفاق خوش یمن برای تلویزیون اعلام کرد و اظهار داشت:‌ امیدوارم با توجه بیشتر مسوولین فرهنگی کشور به قشر کودک و نوجوان، سینمای این گروه سنی مانند دهه 60 با مخاطب خود آشتی کند.
وی افزود: قصه و شخصیت پردازی سری جدید مجموعه کلاه قرمزی 88 به گونه ای بود که حتی مهمانانی که به این برنامه دعوت شدند در راستای داستان این مجموعه به ایفای نقش پرداختند.
به نظر عضو سابق هیئت مدیره انجمن منتقدان سینما، حضور دو عروسک ‌جدید و دلنشین به نام های "گی گی لی" و "پسر عمه‌زا" در مجموعه کلاه قرمزی، قصه آن را کامل کرد و توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد.
نویسنده کتاب "آسیب شناسی سینمای کودک" خاطر نشان کرد: ساخت این سریال به صورت آیتم آیتم و پخش میان برنامه در فواصل آن، موجب شد تا این برنامه برای مخاطب خسته کننده نباشد و حتی مخاطب بزرگسال نیز از آن استقبال کرد.
وی یادآور شد: البته منظور این نیست که بزرگسال مخاطب این برنامه بود، این دو هنرمند (ایرج طهماسب و حمید جبلی) هستند که می توانند برنامه ای را بنویسند و کارگردانی کنند که هم مورد پسند مخاطب بزرگسال قرار گیرد و هم مخاطب کودک و نوجوان پای تماشای آن میخکوب شود.
فرض الهی، با بیان اینکه این برنامه به سفارش شبکه دو سیما برای ایام نوروز 88 ساخته شده است، گفت: درایت و کنش مندی مدیر شبکه دو، مخاطب را غافلگیر کرد و این امر تفاوت مدیران را در عرصه فرهنگ متجلی می سازد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، "کلاه قرمزی 88" در 15 قسمت 30 دقیقه ای به کارگردانی ایرج طهماسب و نویسندگی ایرج طهماسب و حمید جبلی ساخته شد و بازیگرانی چون آتیلا پسیانی، علیرضا خمسه، باران کوثری، امین حیایی و فلامک جنیدی در آن به ایفای نقش پرداختند.
/ 0 نظر / 63 بازدید