«حیران» راهی جشنواره کن شد

«کتایون شهابی» به فارس گفت:

«حیران» راهی جشنواره کن شد / 8 فیلم مستند در بازار فیلم کن

خبرگزاری فارس: مدیرعامل رسانه بین‌الملل شهرزاد با اعلام اسامی 8 فیلم مستند در بازار فیلم شصت و دومین جشنواره فیلم کن، گفت: تا اواخر این هفته شرکت فیلم «حیران» در بخش 15 روز با کارگردانان و یا بخش اصلی این جشنواره مشخص می‌شود.

 

«کتایون شهابی» مدیرعامل رسانه بین‌الملل شهرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت:‌ برای حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم کن امسال رسانه بین‌الملل شهرزاد، فیلم «حیران» ساخته شالیزه عارف‌پور و تهیه‌کنندگی رخشان بنی‌اعتماد را ارسال کرده است که تاکنون به جز در بخش هفته منتقدان (که جواب منفی گرفته‌ایم) پاسخی دریافت نکرده‌ایم و «حیران» هنوز شانس انتخاب شدن در کن را دارد.
وی افزود: فیلم در لیست نهایی بخش هفته منتقدان حضور داشت، ولی در نهایت پذیرفته نشد و تا اواخر این هفته شرکت فیلم در بخش 15 روز با کارگردانان و بخش اصلی مشخص می‌شود.
شهابی با اشاره به حضور رسانه بین‌المللی شهرزاد در بازار فیلم کن، گفت: امسال علاوه بر فیلم حیران، 8 فیلم مستند جدید در بازار فیلم عرضه خواهیم کرد.این فیلم‌ها شامل طرقه (محمدحسن دامن‌زن)، شهر من پیتزا (علاء محسنی)، آن مرد موتور دارد (شهریار سیامی) پشت فرمان زندگی(سحر سلحشور)، شماره معکوس (خاطره حناچی)، وطن کوچک من (عباس محمدی)، دریاچه‌ای که بود (پژمان مظاهری‌پور)، طلب خیر (سیدمحمدصادق جعفری) است.
وی گفت: امسال حضور جشنواره‌ای را با «حیران» که نوع جدیدی از سینماست، شروع می‌کنیم و اولین قدم را جشنواره کن در نظر گرفته‌ایم.
«حیران» نخستین تجربه کارگردانی «شالیزه عارف‌پور» است که باران کوثری و مهرداد صدیقیان در آن ایفای نقش کرده‌اند.

/ 1 نظر / 110 بازدید
خودنویس

تیتر خبر رو که دیدم، فکر کردم که واقعاً به بخش مسابقه کن رفته. ولی بعدش که خوندم دیدم که فقط رفته به بازار. البته این هم خودش خیلیه.