«فاطمه معتمدآریا» باردیگر سفیر مهرآفرین شد

گزارش فارس؛

«فاطمه معتمدآریا» باردیگر سفیر مهرآفرین شد

خبرگزاری فارس: «فاطمه معتمدآریا» که به عنوان دومین سفیر مهرآفرین انتخاب شد، گفت:امیدوارم هر سال یکی از هنرمندان سفیر مهرآفرین شود تا بحث نیکوکاری را به شکل گسترده‌تری پیش ببریم.

 

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس دومین مراسم معرفی سفیر نیکوکاری موسسه خیریه مهرآفرین پناه عصر دیروز با حضور هنرمندان در سالن حجاب برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که اجرای آن را ژاله صادقی و داریوش کاردان برعهده داشتند، پس از اجرای موسیقی سنتی و پخش کلیپی از اولین مراسم انتخاب سفیر مهرآفرین، فاطمه دانش‌ور مدیر موسسه مهرآفرین پناه عصر پس از حضور در صحنه طی سخنانی گفت: سفیر مهر‌آفرین رسالت بزرگی دارد و آن این است که جای مهر مادری را در دل کودکان پر کند و حس ارزشمند بودن در کودکان را زنده کند.
ژاله علو سخنران بعدی این مراسم بود و گفت: برای د‌ل‌هایی که با مهر آکنده است و در اینجا برای کمک و رسیدن به دل‌های نازک نیازمند کمک آمده‌اند، در کنار هم جمع‌ شده‌ایم. ما می‌خواهیم همه توانا باشیم و دیگر ناتوانی نداشته باشیم. در سرزمین ما ایران عشق و دین و محبت به خدای متعال وجود دارد و امیدوارم در راه کمک به نیازمندان هر کدام گوشه‌ای از کار را بگیریم و کمکی بکنیم.
پس از نمایش بخش‌هایی از فیلم بچه‌های آسمان، مجید مجیدی به روی صحنه رفت و گفت: خوشحالم و احساس غرور می‌کنم که می‌بینم جمعی چنین گسترده برای امری خیر در این سالن جمع شده‌اند و خوشحالم در کشوری هستم که مردم مهربان زیاد دارد و آن مردم چنین فرهنگی دارند. خیلی از مسایل باید در کشور ما نهادینه شود. البته نیکوکاری از سالها قبل در کشور ما نهادینه بود، اما طی سالیان دراز ارزش‌های خود را از دست داده و شکل‌های بدی مانند صدقه دادن پیدا کرده در حالی که ریشه نیکوکاری بسیار قدیمی است و هر کسی که دست به این عمل خیر بزند بداند که اثر آن باقی است و باقیات صالحات جاودانه‌ای برای فرد نیکوکار فراهم شده است.
پس از نمایش بخشی از فیلم ایستگاه متروک علیرضا خمسه به روی صحنه رفت و گفت: جمله زیبایی به این مضمون شنیدم که می‌گوید «غایت عشق ایثار است». با دیدن این جمع که به خاطر روحیه معنوی و انسان‌دوستانه به اینجا آمدند این جمله به ذهنم رسید، اما ما یک وظیفه بزرگتر هم داریم و آن این است که جامعه‌ای به وجود بیاوریم که نیازی به نیکوکاری این شکلی در آن نباشد. البته ما به آن ایده‌آل نرسیده‌ایم اما تا رسیدن به آن چاره‌ای جز نیکی نداریم.
وی در ادامه در مورد فاطمه معتمد‌آریا که سفیر نیکوکاری مهر‌آفرین است، گفت: ستاره‌های سینما با ستاره‌های آسمان ویژگی‌های مشترکی دارند. درست مثل ستاره‌های آسمان که بعضی از خود نور می‌دهند و بعضی نور دیگران را بازتاب می‌کنند ستاره‌های سینما هم اینگونه هستند اما سفیری که اینجاست از ستاره‌های واقعی آسمان است.
پس از نمایش بخشی از فیلم آواز گنجشک‌ها، رخشان بنی‌اعتماد به روی صحنه رفت و گفت: دغدغه‌های معتمد آریا و علاقه‌مندی‌های او را خوب می شناسم و شاید بهترین کسی بود که می‌شد او را به عنوان سفیر نیکوکاری انتخاب کرد. از داشتن هموطنانی که در چنین شرایطی دغدغه فقرا را دارند، احساس غرور می‌کنم. مؤسسه مهرآفرین از جمله نهادهایی است که ناکارآمدی دولت‌ها را جبران می‌کند و با این که از دیدن فعالیت‌های آن خوشحالم اما وجود این موسسه نشانه خوبی نیست چون در کشوری که سفره نفت را گسترده دارد نابرابری و بی‌اعتمادی تا حدی است که باید موسسه‌ای این چنین در رفع آن کمک کند.
وی افزود: فقر و فشار زیر پوست خیلی از آدم‌های جامعه ما گسترده است و تا جاهایی می‌رود که بعضی افراد ماه‌ها رنگ گوشت را نمی‌بینند و این به دلیل ایراد زیرساخت‌های اجتماعی ماست. به همین خاطر نهادهای شخصی دست به کار شدند تا عدم برنامه‌ریزی دولت‌ها را جبران کنند. فراموش نکنیم به همان اندازه که خوشحالیم باید از دولت‌ها حقوقی را که به عنوان شهروند داریم بخواهیم و بخواهیم که جواب ناکارآمدی‌ها به ما داده شود.
«حسام نواب صفوی» در ادامه این برنامه با حضور بر روی این صحنه قطعه موسیقی با پیانو اجرا کرد سپس بخشی از مستند شهری در دل شهرها از محصولات مهرآفرین به نمایش درآمد و پس از اجرای موسیقی توسط مجتبی کبیری داریوش کاردان از حضار برای شرکت در مراسم سنتی گلریزان دعوت کرد تا هدایای خود را برای مهرآفرین اهدا کنند.
در ادامه این مراسم، پس از گلریزان محمدرضا شریفی‌نیا به روی صحنه آمد و ضمن نقل روایتی از پیامبر به این مضمون که هر کس صبح از خواب بیدار شود و به فکر اصلاح امور مسلمان نباشد، او مسلمان نیست، گفت: نمی‌دانم وقتی می‌خوابیم چقدر به شرایط دوستان‌مان یا همسایگان‌مان فکر می‌کنیم و شب را با این فکر به این صبح می‌رسانیم. دو کلمه به نام‌های دهندگی و گیرندگی وجود دارند و تمام تلاش ما از صبح تا شب فقط برای گرفتن است اما وقتی از گرفتن لذت واقعی می‌بریم که بخشی از آن چه که گرفتیم را ببخشیم که سهمی برای نیازمندان در مال ماست.
وی افزود:‌ خدا دو صفت رحمانیت و رحیمیت دارد. رحمانیت صفت عام خداوند است که برای همه بندگانش با هر تفکر و عقیده‌ای در سرتاسر جهان وجود دارد. رحیمیت اما صفت خاصی برای بندگان برگزیده خداست که باید سعی کنیم به آن برسیم. اگر از مال خود برای فقرا بگذریم در راستای آدم‌هایی قرار می‌گیریم که برای آنها خدا پاداش ویژه‌ای معین کرده این است طعم بخشندگی و خود من اگر بتوانم روزی دستی را بگیرم و به کسی کمک کنم آن روز برای من عید است.
در ادامه این مراسم محمد سریر به نمایندگی از خانه موسیقی و علیرضا رئیسیان به نمایندگی از خانه سینما به روی صحنه حاضر شده و دو لوح تقدیر را به پاس زحمات معتمد‌آریا به عنوان سفیر مهرآفرین به او تقدیم کردند. همچنین علی دهکردی به نمایندگی از انجمن بازیگران ضمن اهدای لوح تقدیری به معتمد آریا بیانیه‌ای را از طرف انجمن بازیگران در حمایت از موسسه مهرآ‌فرین قرائت کرد.
در ادامه شرکت‌های یک و یک، دیپلما، چوب‌سازان و آرش تصویر که از حامیان مهرآفرین هستند نیز هدایایی را به معتمد‌آریا تقدیم کردند و پس از آن وی رسما به عنوان دومین سفیر مهرآفرین معرفی شد.
معتمد آریا پس از دریافت لوح سفیر مهرآفرین گفت: امسال هم در کنار مهرآفرینم و همیشه در کنار این موسسه خواهم ماند امیدوارم هر سال یکی از هنرمندان بیاید و سفیر مهرآفرین شود تا بحث نیکوکاری را به شکل گسترده‌تری پیش ببریم.
پخش سرود مهرآفرین با صدای حمید حامی و شعر یغما گلرویی نیز پایان بخش این مراسم بود.
از جمله مهمانان این مراسم می‌توان به هیوا مسیح، حمید فرخ‌نژاد، ماهچهره خلیلی، امیر آقایی، حبیب رضایی، محمدمهدی عسگرپور، سعید تهرانی، قاسم قلی پور، محمدعلی نجفی، وحید موساییان، حسن فتحی، کوروش تهامی، امین‌الله رشیدی، مسعود کیمیایی، جواد طوسی، علیرضا رئیسیان و محمدرضا عرب اشاره کرد.

/ 0 نظر / 83 بازدید