شیخ‌حائری: «کلاه‌قرمزی88» برگ‌ برنده نوروزی تلویزیون بود

شیخ‌حائری: «کلاه‌قرمزی88» برگ‌ برنده نوروزی تلویزیون بود

خبرگزاری فارس: یک منتقد با بیان این که «کلاه‌قرمزی88»برگ برنده تلویزیون بود،گفت: این مجموعه، بهترین مجموعه پخش شده از سیما در ایام نوروز88 بود.

 

«حسن‌شیخ‌حائری» عضو انجمن منتقدان سینمای ایران، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، در ارزیابی سریال‌های نوروزی تلویزیون،گفت: به‌نظرم می‌رسد امسال تلویزیون در تولید سریال‌های نوروزی در پنج سال اخیر، ضعیف‌ترین سال‌های خود را سپری کرد و در مجموع، نتوانست با عموم مخاطب ارتباط برقرار کند.
عضو انجمن گفت‌وگو تبادل فرهنگی، ادامه داد: «ماه‌عسل» و «عیدامسال» دو سریالی بودند که بیشتر مخاطب عام توجه بیشتری داشتند اما کم‌تر توانستند توجه منتقدان را جلب کنند و از سویی داستان‌های تکراری و بیان روایی غیرطنز از جمله معضلاتی است که در این ایام کمتر می‌تواند مخاطب عام را جذب کند.
کارشناس ارشد معارف اسلامی و نویسنده کتاب«او...»، گفت: «ماه‌عسل» نسبت به سایر مجموعه‌های نوروزی بهتر بود و مخاطب بیشتری داشت و کم‌تر داستان‌های فرعی داشت اما در مجموع این دو سریال نمره قبولی نمی‌گیرند. هردو کارگردان «سعید آقاخانی»‌ و «شاهد احمدلو» جوان هستند و تمام تلاش‌شان را انجام داده‌اند اما در کارهای‌شان، نوعی شتاب‌زدگی دیده می‌شود. در سال‌های اخیر، تلویزیون با این موضوع درگیر است و معلوم نیست این مشکل چه زمانی حل می‌شود.
مدیر سابق روابط عمومی استان تهران، در مورد سریال «مرد دوهزار چهره» ساخته مهران‌مدیری، گفت: این سریال نسبت به سری قبل خود، عقب‌تر است اما در مجموع در بین سریال‌های نوروزی پیشتاز بوده است. البته توقع از «مهران مدیری» خیلی بیشتر است که تکراری کار نکند.
«مرد دو هزار چهره» شروع خوبی دارد و در ادامه بهتر می‌شود اما به نظرم از پایان خوبی برخوردار نیست.
دبیر سابق هیئت داوران جوان و جشنواره بین‌المللی فیلم 100، در مورد سریال «اشک‌ها و لبخندها» ساخته حسن فتحی، گفت: اگر این سریال در ایام نوروز پخش می‌شد، خیلی بهتر بود و عدم نمایش سریال در نوروز به این سریال لطمه می‌زند. قسمت اول سریال نشان داد با یک سریال پرمخاطب و جذاب روبه‌رو هستیم، «حسن فتحی» برخلاف فیلم‌های سینمایی درتلویزیون خیلی حرف‌ها و مباحث برای گفتن دارد،با مدیوم سینما کنار نیامده اما درتلویزیون آثار فاخر و ارزشمند زیادی را عرضه کرده و نشان می‌دهد که این سریال هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
شیخ‌حائری در پایان افزود: در مجموع مدیریت نامنسجم در سیمای جمهوری اسلامی ایران برای مخاطب امسال عید خوبی را رقم نزد. با این اوصاف مجموعه «کلاه‌قرمزی88» برگ برنده تلویزیون و بهترین کار پخش شده در نوروز88 بود.

/ 2 نظر / 61 بازدید
الهه

[گل]سلام عزیزم خوبی از قدیما گفتن هر رفتی آمدی هم داره پس زود بیا که منتظرتما [لبخند]