برای اجرای تئاتر «سگ سکوت»

برای اجرای تئاتر «سگ سکوت» ،
دشت‌آرای: امیدوارم وعده‌ی حمایت از تئاتر خصوصی عمل
شود

کارگردان نمایش «سگ سکوت» امیدوار است؛مرکز هنرهای نمایشی از اجرای این کار که یک پروژه در عرصه تئاتر خصوصی است، حمایتکند.

آروند دشت‌آرای - در گفت‌وگویی با خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این مطلب یادآورشد: سال‌ها است که مقوله تئاتر خصوصی و حمایت از آن برسر زبان‌هاست، ولی تاکنون اتفاق جدی در این عرصه حاصل نشده است، به همین دلیل هم توقع داریم تا مدیران مرکز هنرهای نمایشی از گروه‌هایی که در این زمینه ایده و طرح دارند، حمایت کند.

او با شاره به اجرای نمایش «سگ سکوت» عنوان کرد: چند ماه است که تمرینات این نمایش را با حضور چهره‌های شناخته شده سینما و تئاتر در یک مکان خصوصی آغاز کرده‌ایم و پیشنهاد اجرای آن را در سال 88 به مرکز ارائه کرده‌ایم که تا کنون با استقبال روبرو شده است، ولی با این وجود هنوز زمان و مکان دقیق این اجرا مشخص نیست.

دشت‌آرای اضافه کرد: این نمایش با حمایت یک سرمایه‌گذار غیر هنری اجرا می‌شود و با تمام عوامل گروه قرارداد بسته شده است، اما امیدواریم با توجه به اسامی که در لیست بازیگران این نمایش دیده می‌شود، برای اجرای اولیه کار یکی از تالارهای شناخته شده تئاترشهر در اختیار گروه قرار بگیرد و بعد از آن قطعا اجرای این کار را در دیگر تالارها ادامه خواهیم داد.

این عضو گروه هنرهای اجرایی ویرگول تصریح کرد: ما حاضریم بدون هرگونه حمایت دولتی اجرا برویم. به شرط اینکه قیمت بلیت‌های نمایش را گروه تعیین کند و مطمئن هستیم که در این مسیر موفق خواهیم بود، تا از این پس راه برای اجرای تئاتر خصوصی باز شود.

به گزارش ایسنا، گروه نمایشی «سگ سکوت» از دی ماه سال جاری تمرینات خود را با حضور بازیگرانی همچون پانته‌آبهرام، حامد بهداد ، سارا ریحانی ، حمید رضا فلاحی ، داریوش فائزی و باران کوثری آغاز کرده است.

کارگردانی این نمایش را که محصول گروه بین‌المللی هنرهای اجرایی ویرگول است، آروند دشت‌آرای برعهده دارد و طلا معتضدی نیز نویسنده و دراماتورژ آن است.

تهیه کننده: علیرضا علیزادگان ، طراح حرکت:سارا ریحانی ، طراح صحنه :آروند دشت‌آرای، طراح لباس: سارا خالدی، دستیار یکم کارگردان: لیلا مدن‌پور، مدیرتولید: شکوفا کریمی، دستیار دوم کارگردان : حمید خرم طوسی، عکس: گلاره کیازند، طراح گرافیک: ایمان راد هستند.

/ 0 نظر / 64 بازدید