سالن‌های نمایشی تهران میزبان شش نمایش تازه می‌شود

سالن‌های نمایشی تهران میزبان شش نمایش تازه می‌شود

http://b.kosari.googlepages.com/Sag_Sokot_Exclusive21.jpg

شش نمایش جدید در مجموعه تئاتر شهر، تالار مولوی و خانه کوچک نمایش دانشکده هنر و معماری شهر تهران به صحنه رفتند.
به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه تئاتر شهر در هفته جاری نیز میزبان پنج اثر نمایشی است که در این بین سالن‌های سایه و قشقایی پذیرای دو نمایش جدید هستند. نمایش "مرثیه‌ای برای یک سبک وزن" نوشته و کار ایوب آقاخانی از اواخر هفته گذشته جایگزین نمایش "پیچ تند" کتایون فیض مرندی شد.
این نمایش کمدی به تقابل اجتماعی چهار انسان در دوران معاصر می‌پردازد و با بازی هدایت عامل هاشمی، افشین هاشمی، خسرو احمدی و نگار عابدی ساعت 20:15 به صحنه می‌رود.
سالن قشقایی مجموعه نیز با پایان اجراهای نمایش "شهر شطرنجی" رضا حامدی‌خواه از یکشنبه هشتم شهریورماه میزبان نمایش "مهر هفتم" سعید شاپوری می‌شود. "مهر هفتم" برگرفته از فیلمی با همین نام اثر اینگمار برگمان کارگردان فقید سینمای سوئد است که همچون سایر آثار برگمان به مقوله مرگ و معنویت می‌پردازد. فرزین صابونی،‌ علیرضا محمدی و شبنم مقدمی از جمله بازیگران "مهر هفتم" هستند.
نمایش "باغ شکرپاره" نوشته و کار قطب‌الدین صادقی همچون هفته گذشته ساعت 20:15 به صحنه می‌رود. "باغ شکرپاره" نمایشی تخته حوضی است که داستان به پادشاهی رسیدن "شلی" یکی از تیپ‌های نمایش تخته حوضی را روایت می‌کند. کاظم هژیرآزاد، اسماعیل بختیاری، ناصر عاشوری، کرامت رودساز، عباد نظری، مصطفی عبدالهی، رهام مخدومی و سامان داربی بازیگران این نمایش هستند.
نمایش "خشکسالی و دروغ" محمد یعقوبی نیز ساعت 20:30 در سالن چهارسو اجرا می‌شود. این نمایش به داستان زندگی یک وکیل دادگستری می‌پردازد و علی سرابی، مهدی پاکدل، رویا دعوتی و آیدا کیخایی در آن بازی می‌کنند. در کارگاه نمایش مجموعه نمایش "مجلس برادرکشی" سیروس همتی به صحنه می‌رود.
این نمایش با بازی مجید رحمتی، ساقی عقیلی، شیرین امامی، مرجان صادقی، فاطمه حیدری‌فر، محمد بخشی‌زاده، سیروس همتی و محسن میرزاعلی ساعت 20:45 اجرا می‌شود.
تالار مولوی نیز از اواخر هفته گذشته میزبان سه اثر نمایشی جدید شد که در سالن‌های اصلی و کوچک به صحنه می‌روند. نمایش "بوبوک" نوشته و کار بنفشه اعرابی از ساعت 18 در سالن اصلی مولوی به صحنه می‌رود. این نمایش روایتگر زندگی پس از مرگ چند انسان می‌پردازد.
بهرام سروری نژاد، علی برجی، طوفان مهردادیان، پریسا محمدی، محمد طیب‌طاهر، امیر محرآبی،‌ فرزین نوبرانی و اکبر فتا‌ح‌زاده گروه بازیگری "بوبوک" را تشکیل می‌دهند.
نمایش "پرواز از فراز تیر چراغ برق" نوشته و کار محمدرضا اجاقی نمایش جدید دیگری است که ساعت 20:30 در سالن اصلی مولوی اجرا می‌شود. این نمایش داستان جوانی است که برای به دست آوردن دختر مورد علاقه‌اش از تیر چراغ برق بالا می‌رود. در این نمایش مجید علم‌بیگی، آرش میراحمدی، سیدمحمد باباحیدری، مدیا ذاکری، فرامرز قلیچ‌خانی،‌ سمیه آباده و مریم عسگری به ایفای نقش می‌پردازند.
نمایش "در این شهر فرشته‌ای وجود ندارد" نوشته شهرام احمدزاده با کارگردانی بیتا خارستانی هم ساعت 19:15 در سالن کوچک مولوی به صحنه می‌رود. این نمایش با بازی عزاله جزایری، عباس جمالی، آرمین ریاضی‌فر، فاطمه سرلک،‌ هوتن شکیبا، مهرآفرین محمدبیگی و حمید ملاحسینی روایتگر یک خانواده سنتی ایرانی و اتفاقاتی است که برای دختر خانواده رخ می‌دهد.
تماشاخانه ایرانشهر همچون هفته گذشته میزبان دو نمایش "زال و رودابه" و "سگ سکوت" است. "زال و رودابه" نادر رجب‌پور برگرفته از شاهنامه فردوسی در سالن شماره یک ایرانشهر به صحنه می‌رود. سالن شماره دو نیز همچنان با میزبانی نمایش "سگ سکوت" آروند دشت‌آرای به کار خود ادامه می‌دهد. در این نمایش بابک حمیدیان، پانته‌آ بهرام و باران کوثری حضور دارند.
تماشاخانه مهر حوزه هنری نیز میزبان نمایش "ترانه آب" احسان جانمی است که ساعت 17 اجرا می‌شود. این نمایش با بازی امین زارع، الهام رضایی، رادنوش مقدم و محسن احمدی روایتگر جوانی است که به خانه پدری باز می‌گردد و قصد پایان دادن به زندگی‌ خود را دارد. تالار هنر همچون هفته گذشته میزبان نمایش "زندگی کوتاه است" مهدی مهدی‌آبادی خواهد بود.
این نمایش روایتگر زندگی یک آدم برفی است که در کنار مترسک با هم بخشش و دوستی را تجربه می‌کنند. مونا بیگی، مجتبی گوهرخای، بهاره میرزاپور و مرتضی احمدی بازیگران "زندگی بسیار کوتاه است" هستند که هر روز جز شنبه‌ها ساعت 18:30 اجرا خواهد شد.
خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر میزبان نمایش "منتشا" مجید رحمتی است. این نمایش که از آثار اجرا شده در بخش صحنه‌ای چهاردهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی است،‌ ساعت 18:30 به صحنه خواهد رفت. تالار تجربه فرهنگسرای بهمن ساعت 18:30 با میزبانی نمایش "بیات بیژن" مهدی فرجامی برگرفته از قصه بیژن و منیژه به کار خود ادامه می‌دهد.
خانه کوچک نمایش دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد نیز ساعت 16:30 میزبان نمایش "من، مکبث، تو" فرزین ریحانی است. این نمایش در مدت زمان 20 دقیقه و مبتنی بر حرکت و موسیقی اجرا می‌شود. نمایش "ماه در مرداب" هم نوشته فارس باقری و کارگردانی محمد کوروش‌نیا نمایشی است که این روزها ساعت 18 در تالار محراب اداره‌کل ارشاد استان تهران روی صحنه است.


منبع : مهـــــــــر

/ 0 نظر / 169 بازدید