فارابی برای اکران "پستچی" در سینما فرهنگ همکاری نمی‌کند

فتحی در گفتگو با مهر:

فارابی برای اکران "پستچی" در سینما فرهنگ همکاری نمی‌کند

کارگردان فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند" با گلایه از عملکرد بنیاد سینمایی فارابی در اکران فیلمش، خواستار افزایش سانس‌های نمایش این فیلم در سینما فرهنگ شد.

حسن فتحی به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه این روزها مخاطبانی که برای تماشای فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند" به سینما فرهنگ می‌روند به دلیل نمایش این فیلم در یک سانس با ازدحام روبه رو می‌شوند، به دنبال استقبال گسترده از فیلم در این سینما مخاطبان موفق به تماشای این فیلم نمی‌شوند.

وی گفت: با توجه به این استقبال من و دیگر دست اندرکاران فیلم در سه هفته اخیر با تماس مکرر با معاونت بنیاد فارابی ضمن شرح مشکل پیش آمده برای مخاطبان این فیلم به دلیل نمایش آن تنها در یک سانس، خواستار افزایش تعداد سانس‌های نمایش این فیلم در سینما فرهنگ شدیم.

کارگردان مجموعه "اشک‌ها و لبخندها" ادامه داد: با وجود تلاش‌های ما برای گفتگو وحل مشکل پیش آمده بنیاد فارابی همکاری لازم را نکرد و بدون توجه به مشکل پیش آمده با افزایش سانس نمایش این فیلم مخالفت کرد.

وی افزود: تنها امید فیلم‌های هنری برای کسب موفقیت و جذب مخاطب همکاری سینماهایی است که زیر مجموعه نهادهای هنری مانند بنیاد فارابی هستند. زمانی که فیلمی با محتوای فرهنگی با وجود موفقیت درجلب نظر مخاطب عام وخاص با کم لطفی نهادهای متولی امور فرهنگی مواجه می‌شود، چگونه از سینماداران توقع همکاری بهتری داشته باشیم؟

فتحی در ادامه گفت: آیا نهادهای فرهنگی وظیفه‌ای جزحمایت از فیلمسازان و جلب رضایت مخاطبان دارند؟ زمانی که مخاطبان موفق به دیدن فیلم نمی‌شوند و این امر نارضایتی آنها و در نهایت فیلمسازان را درپی دارد چه کسی مسئول پاسخ گویی به این نارضایتی است؟ آیا بی‌توجهی به نارضایتی هنرمندان و هنردوستان خدمتی فرهنگی است؟ از مسئولان فرهنگی سئوال کنید با چه کسی مخالفت می کنند، مخاطبان فهیم ایرانی یا سینماگران؟

کارگردان فیلم سینمایی "ازدواج به سبک ایرانی" گفت: همیشه دوست دارم برای ساخت فیلم به فکر گیشه نباشم. مشکلات را با گفتگوی صمیمانه حل کنم زمانی که معاونت سینمایی با تائید فیلم "پستچی سه بار در نمی‌زند" خواستار اکران آن درماه رمضان برای موفقیت طرح اکران "اذان تا اذان" شد تا با روی پرده بودن فیلم‌های پر فروش بستری فرهنگی را برای استقبال مخاطبان از طرح ارائه شده فراهم آورد من مخالفتی نکردم وهمکاری لازم را با معاونت سینمایی انجام دادم.

این نویسنده و کارگردان ادامه داد‌: چگونه است که فیلم مورد قبول معاونت سینمایی، مورد توجه بنیاد فارابی قرار نمی‌گیرد و همکاری لازم را با دست‌اندرکاران آن نمی‌کنند. آیا بنیاد فارابی جدا از معاونت سینمایی عمل می‌کند؟

فتحی در پایان با تشکر از تماشاگران سینما ومخاطبان فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند " و آرزوی موفقیت برای طرح "اذان تا اذان" گفت: موفقیت فروش این فیلم را مدیون مردم هستیم . در واقع تبلیغات واقعی این فیلم توسط تماشاگران صورت گرفت، وظیفه خود می‌دانم از تمام مخاطبان تشکر کنم.

فیلم سینمایی "پستچی سه بار در نمی‌زند " از سه هفته پیش اکران عمومی شده و در سینماهای تهران با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شده است.

 

گفتگو: خبرگزاری مهر

/ 0 نظر / 53 بازدید