سینماگران برجسته ایرانی سفیر آسا شدند

سینماگران برجسته ایرانی سفیر آسا شدند

خبرگزاری فارس: رخشان بنی‌اعتماد، فاطمه معتمدآریا،خسرو سینایی، ابوالفضل جلیلی، اصغر فرهادی، رضا کیانیان، حمید جبلی، مهرداد اسکویی، محمدعلی طالبی و ناصر صفاریان از سوی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انسان‌دوستانه آسا به عنوان سفیران آسا معرفی شدند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انسان‌دوستانه، «مجید مصاحبی» دبیر این دوره از جشنواره با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌های جشنواره انتخاب سفیران آسا برای انتقال مفاهیمی بود که جشنواره نیز براساس آنها شکل گرفته است.
وی افزود: با توجه به آنکه سینما یکی از ابزارهای مهم برای ترویج یک حرکت فرهنگی است، این سینماگران برجسته که پیش از این نیز فعالیت‌هایی در حوزه امور انسان دوستانه انجام داده بودند، به عنوان سفیران آسا، انتخاب و معرفی شدند.
مصاحبی درباره اقداماتی که سفیران می توانند انجام دهند، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی انتخاب سفیران آسا این است که آنها به‌واسطه فعالیت‌های خود در حوزه سینما و خارج از آن، نقش مهمی در انقال مفاهیمی چون گسترش نوع دوستی ،حمایت از حقوق کودکان و سالمندان، تسکین آلام بشری ، کمک به همنوع، تقریب بین ادیان، مذاهب و تفکرات معنوی و ... ایفا کنند.
وی با بیان این که فعالیت سفیران آسا محدود به ایام برگزاری جشنواره نمی‌شود، گفت:همچنین سفیران آسا قرار است علاوه بر فعالیت ها و اقدامات موثر در جهت انتقال این مفاهیم ، راهکارهای خود را برای ارائه به نهادهای مرتبط با امور انسان دوستانه در داخل وخارج از کشور نیز ارائه دهند.
دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انسان دوستانه معتقد است: آسا اندیشه‌ای برای انتقال مفاهیم انسان‌دوستانه و تسکین آلام بشری است و این جشنواره می‌تواند محفل خوبی برای انتقال این مفاهیم به تمام مردم دنیا باشد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انسان‌دوستانه "آسا " هفتم تا یازدهم اردیبهشت ماه 88 در سه بخش دایره دوستی، معنویت و تمدن و سایه‌های سپید و با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری فیلم سازان در زمینه بشردوستی، گفت وگو میان تمدن‌ها و فرهنگ‌ها، فراهم آوردن امکان عرضه و اشاعه نظر و ایده‌های نو درباره فعالیت‌های بشر دوستانه برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 108 بازدید